LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Z Energą w ringu

0

W hali bokserskiej przy ulicy Ogrodowej w Słupsku odbyła się pierwsza w tym roku sobota bokserska z Energą. Swoją formę w walkach sparingowych sprawdziło ponad 80 zawodników z dziesięciu klubów okręgu pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Na dwóch ringach sympatycy pięściarstwa mogli zobaczyć szkoleniowe walki sparingowe w różnych kategoriach wiekowych i wagowych z klubów takich, jak Wisła Tczew, Kontra Darłowo, Garda Wicko, Bombardier Gdynia, Wilk Kościerzyna, Beniaminek Starogard Gruchała Team Chojnice, Sako Ring Raiders Gdynia Fight Club Koszalin oraz SKB Energa Czarni. Szkoleniowcy słupskiego klubu Jerzy Walczuk, Andrzej Zaniewicz i Eugeniusz Gołębiewski do walk wystawili 13 zawodników.

Sobota bokserska jest imprezą dla tych, którzy dopiero zaczynają boksować – mówi Marek Pałucki, prezes SKB Energa Czarni. – Mają za sobą kilka miesięcy treningów i mogą stoczyć pierwsze walki przy publiczności. Jest też grupa zawodników już bardziej zaawansowanych, ale te walki także maja charakter sparingowy. Zw względu na dużą liczbę zawodników walki odbywaja się na dwóch ringach.

Taka aktywna sobota bokserska, jak stwierdził Marek Pałucki, jest bardzo potrzebna młodym adeptom pięściarstwa. Była to dla nich kolejna okazja do zdobycia doświadczeń i oswojenia się z ringiem bokserskim. Ponadto sprawdzają tu swoje umiejętności nabyte na treningach z zawodnikami innych klubów. Słupscy szkoleniowcy mogą być zadowoleni ze swoich podopiecznych, którzy zaprezentowali dobre wyszkolenie techniczne.

Z grona słupszczan najkorzystniej wypadli adept Wojciech Duszyński w wadze 46 kg, kadetka Olimpia Drużba w wadze 62kg – wnuczka Kazimierza Adacha oraz w kategorii senior – Patryk Budyś waga 63 kg i Dawid Slobodaniuk 74 kg. W tej pierwszej sobocie bokserskiej stoczono 37 walk sparingowych – w tym 4 walki stoczyły dziewczyny.

Za naszym pośrednictwem Słupski Klub Bokserski Energa Czarni zaprasza miłośników boksu na kolejną imprezę pięściarską, w której wystąpią medaliści mistrzostw Polski. To mecz seniorów Północ kontra Południe, który odbędzie się 16 lutego o godzinie 16 w hali przy ulicy Ogrodowej w Słupsku. Drużyna SKB Energa Czarni wzmocniona będzie pięściarzami Skorpiona Szczecin i Sako Gdynia. (opr. rkh)

Skomentuj