Piąte zwycięstwo Czarnych

0

Koszykarze STK Czarni w 19 kolejce pierwszej ligi odnieśli w Kołobrzegu piąte zwycięstwo z rzędu. Tym razem pokonali lokalnego rywala Energę Kotwicę Kołobrzeg 84:64.

Od kiedy trenerskie stery drużyny STK Czarni przejął Mantas Cesnauskis zespół nie doznał jeszcze porażki. Czarni efektownie zrewanżowali się Kotwicy za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to w Słupsku przegrali różnicą czterech punktów 84:88. Wczoraj na parkiecie rywala w Kołobrzegu wygrali różnicę 20 punktów – 84:64.

Podopieczni Mantasa Cesnauskisa rozpoczęli mecz z dużym zaangażowaniem, które przyniosło im znaczną przewagę, bo aż 20:6. Jednak drużyna gospodarzy pod koniec pierwszej kwarty zniwelowała różnice do 8 punktów (14:22). W drugiej kwarcie gra była bardziej wyrównana. Słupszczanie wygrali ją różnicą już tylko 2 punktów (14:12). Tak więc na przerwę podopieczni Mantasa Cesnauskisa schodzili do szatni z zapasem 10 punktów. Po przerwie Kotwica była jeszcze w stanie nawiązać równorzędną walkę z drużyną Czarnych, a nawet wygrać trzecią kwartę 22:21. Znakomity odjazd słupszczan nastąpił w ostatniej odsłonie, którą to Czarni wygrali 27:16 a całe spotkanie 84:64.

Po tej wygranej bilans słupszczan zamyka się liczbą 10 wygranych i 9 przegranych meczów. Czarnych do sukcesu poprowadzili Wojciech Jakubiak i Adrian Kordalski, którzy zdobyli po 17 punktów, a Damian Cechniak dopisał 12 punktów. Patryk Pełka natomiast skompletował kolejne double-double, ponieważ zaliczył 10 zbiórek i zgromadził 10 punktów. Do zwycięstwa punkty dołożyli jeszcze : Szymon Długosz – 8, Szymon Rduch – 7, Paweł Powideł – 5, Patryk Wieczorek i Hubert Wyszkowski po 2. Widać, że STK Czarni konsekwentnie realizują swój plan znalezienia się w najlepszej ósemce, która gwarantuje im grę w play-offach.

Już w sobotę, 26 stycznia, o godzinie 18 słupszczanie podejmować będą w hali Gryfia Pogoń Prudnik, która w minionej kolejce wygrała z Jamalexem Polonia 1912 Leszno 78:72.