LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Poranek pomaga

0

Jak co roku w okresie zimowym słupski bar „Poranek” prowadzi akcję „Zawieszona zupa” , która skierowana jest do osób potrzebujących. Dzięki wsparciu darczyńców udało się już wydać kilka tysięcy ciepłych posiłków.

Po raz piąty PPS Społem, do którego należy bar Poranek, wystartował z akcją „Zawieszona zupa”. Mechanizm jej działania jest bardzo prosty. Klienci, płacąc za danie w barze, mogą zostawić przy kasie dodatkowe pieniądze, które zostaną przeznaczone na posiłki dla ubogich. Co roku z pomocy „Poranka” korzysta wielu potrzebujących. Dotychczas wydano trzy tysiące porcji zup, a rok temu dzięki inicjatywie ciepłym posiłkiem poczęstowano 8 tysięcy osób. Zainteresowanie jest duże także ze strony wspierających.

Wpłynęło już ponad 12 tysięcy – mówi Eugenia Rębacz, prezes PSS Społem – a akcja trwać będzie jeszcze do końca lutego. Na przykład w okresie 2016-2017 za cały tamten sezon mieliśmy 12 tysięcy wpłaconych pieniędzy. W tym roku mamy więcej reklamy akcji w mediach społecznościowych, dlatego wpłacających jest dużo. Ale i są korzystający.

Często zdarzają się kilkusetzłotowe wpłaty. Podczas tej edycji jeden z darczyńców przekazał na rzecz „Zawieszonej zupy” tysiąc złotych. Były też sumy trochę mniejsze, po 500 złotych. Codziennie na tablicy wewnątrz baru zapisywana jest kwota, którą udało się zebrać poprzedniego dnia. Pojawia się też informacja o rodzaju zupy, jaka będzie wydawana.

W zeszłym roku również jeden obcokrajowiec zakupił posiłek i zobaczył, że jest taka akcja, ktoś mu wytłumaczył, na czym to polega, wpłacił 500 złotych, potem zjadł swój posiłek, wpłacił dodatkowe 500 złotych. Ludzi dobrych serc jest – mówi Eugenia Rębacz.

Akcja „Zawieszona zupa” potrwa do końca lutego. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy już zdecydowali się wesprzeć potrzebujących i zachęcają do kontynuowania pomocy. (opr. jwb)

Skomentuj