LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Internet dla rodziców

0

Centrum Inicjatyw Obywatelskich i urząd miasta organizują dla rodziców warsztaty dotyczące bezpieczeństwa dzieci w internecie. Szkolenie pozwoli opiekunom w porę rozpoznać zagrożenia czyhające w sieci na najmłodszych.

Celem zajęć jest pomoc rodzicom i ich dzieciom w zdobyciu niezbędnej wiedzy, w jaki sposób prawidłowo poruszać się w internecie. Mimo że obecnie prawie wszyscy dostępni są w nim już on-line, poziom świadomości dotyczący zagrożeń wynikających z korzystania z sieci jest różny. Prowadzący warsztaty chcą pokazać, jak unikać niebezpiecznych treści, bezpiecznie użytkować portale społecznościowe czy chronić dane osobowe.

Niby wszyscy zdają sobie sprawę, że są różne zagrożenia, ze różne osoby mają kontakt z dziećmi poprzez internet i nie zawsze są to osoby właściwe. My chcemy jednak tę wiedzę wyrównać, podnieść świadomość, która we wszystkich jest, ale wiedza nie zawsze jest na poziomie, na którym być powinna – mówi Tomasz Keler z Centrum Inicjatyw Społecznych. – Dzieciaki bardziej intuicyjnie korzystają z tych narzędzi, bo po prostu rodziły się w czasach, w których te narzędzia są wszędzie i jest to dla nich stan bardziej naturalny niż dla osób, które jeszcze kilkanaście lat temu nie miały z nim styczności w ogóle. Będziemy więc starać się uzbroić rodziców w te narzędzia, które pozwolą im skutecznie reagować na zagrożenia, które czyhają na dzieci w internecie.

Ponadto organizatorzy będą chcieli zapoznać rodziców z pozytywnymi treściami edukacyjnymi, czy uczulić ich na korzystanie z treści pochodzących tylko z legalnych źródeł. Część warsztatów poświęcono na praktyczną naukę wykorzystywania instrumentów internetowych, które w prosty sposób ułatwiają życie.

Każdy rodzic obecny na szkoleniu zapozna się z narzędziami, które już od dawna funkcjonują w polskiej administracji – np. ePUAP – natomiast niewielu z nich korzysta – mówi Tomasz Keler. – Będziemy ich namawiać do tego, że warto, że są to narzędzia, które usprawniają czas pracy przy składaniu jakichkolwiek wniosków administracyjnych, bo wiele spraw rodzinnych można załatwić właśnie poprzez formę elektroniczną.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą trwały przez dwa dni, po sześć godzin. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej slupsk.pl. Następnie należy go złożyć w urzędzie miejskim. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 4 lutego. (opr. jwb)

Skomentuj