LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Lęborski rekord

0

Znane są wstępne dane dotyczące niedzielnej zbiórki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lęborski sztab po raz pierwszy przekroczył 100 tysięcy złotych. Największą kwotę z licytacji uzyskano za statuetkę Orkiestrowy Bączek.

Idea Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tkwi w bezinteresownym działaniu na rzecz osób potrzebujących. Każdy, nawet najdrobniejszy dar jest darem serca, mogącym uratować ludzkie życie. Lęborczanie włączyli się również w niedzielną, czyli 27. edycję charytatywnego przedsięwzięcia. Oficjalnego otwarcia finału dokonał burmistrz miasta, Witold Namyślak w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku. Publiczności zaprezentowała się m.in. Orkiestra Dęta „Ziemia Lęborska”.

Na orkiestrowej scenie wystąpiły zarówno zespoły muzyczne, jak i taneczne. Wśród wokalistów usłyszeć można było Igora Koniecznego, utalentowanego chłopca, znanego nie tylko mieszkańcom Lęborka.

W hali prowadzono też licytacje, które przyniosły przeszło 21 tysięcy złotych. Dwie statuetki Orkiestrowego Bączka wylicytowano kolejno za 2.400 złotych oraz 1.700 złotych. Największą kwotę z licytacji uzyskała trzecia z nich, sprzedana za 3 tysiące złotych. W tym roku lęborski Sztab WOŚP zebrał w sumie przeszło 100 tysięcy złotych. To rekordowa kwota, która może może ulec zmianie, gdyż trwa jeszcze licytacja czwartej statuetki wystawionej na aukcji internetowej. (opr. rkh)

Skomentuj