LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Strata KS Zenitu Redkowice

1

Pasja do piłki nożnej łączy kibiców i zawodników Klubu Sportowego Zenit Redkowice, którzy własnym nakładem pracy dbają o infrastrukturę sportową. Niestety obecnie murawa stadionu nie wygląda najlepiej. Wszystko przez chuligański wybryk, do którego doszło na redkowickim boisku.

Lokalne społeczności często stawiają na sport i jego rozwój. Przykładem mogą być kibice i działacze Klubu Sportowego Zenit Redkowice.

Klub został reaktywowany po piętnastoletniej przerwie w 2011 roku przez grupkę znajomych, pasjonatów sportu i piłki nożnej – wspomina Paweł Krecz, Klub Sportowy Zenit Redkowice. – Zebraliśmy się i zaczęliśmy sprzątać nasze boisko.

Mnóstwo pracy włożono w uporządkowanie obiektu i doprowadzenie go do stanu używalności. W działania włączyli się również mieszkańcy Redkowic i ich okolic.

Mieli dobrą wolę, żeby udostępnić nam sprzęt, traktory, żeby wałować boisko. Udostępniali kosiarki, ciągniczki… To wszystko w ramach bezinteresownej pomocy, a do tego dochodził poświęcany przez nas czas. Też go było niemało. Efektem było to, że dopuszczono nas do rozgrywek w 2011 roku. Licencję otrzymaliśmy warunkowo. Potem, z roku na rok, PZPN dawał nam kolejne warunki wskazujące na konieczne poprawki. Staraliśmy się te wymogi realizować, a główną naszą bolączką była płyta boiska. Bez pieniędzy było trudno o zdecydowana poprawę.

Niestety doszło do przykrego incydentu, w wyniku którego płyta boiska została zniszczona.

To było tydzień przed świętami Bożego Narodzenia, w godzinach popołudniowych – wspomina Paweł Krecz. – Ktoś wjechał i próbował swoich umiejętności za kierownicą. Spowodowało to wiele nerwowych reakcji, za które chciałbym przeprosić. Na Facebooku pojawił się wpis o tym wybryku i informacja, że poszukujemy sprawcy. Dowiedzieliśmy się, kto to zrobił. Próbowaliśmy tę sprawę załatwić przez urząd gminy, ponieważ jest to boisko gminne i nam oddane do użytku. Pan wójt doszedł do porozumienia ze sprawcą i ten zobowiązał się do naprawienia wyrządzonych szkód.

Nie był to jedyny chuligański wybryk, do którego doszło na terenie redkowickiego obiektu. W ubiegłym roku na ścianie szatni (budowanej przez gminę Nowa Wieś Lęborska) nieznany sprawca wymalował wulgarne napisy. Zdarzenia najboleśniej odczuły osoby zaangażowane w krzewienie sportu, w tym piłki nożnej na terenie nowowiejskiej miejscowości. (opr. rkh)

Dyskusja1 komentarz

Skomentuj