LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Rabuś w rękach policji

0

Policjanci ze Słupska zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad rabunkowy z bronią w reku na sklep spożywczy w Wieszynie. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Do rozboju na tle rabunkowym doszło w podsłupskiej miejscowości Wieszyno na początku tygodnia. Pracownica sklepu poinformowała, że do sklepu wszedł mężczyzna i grożąc przedmiotem przypominającym pistolet, zażądał utargu z całego dnia. Na miejsce wysłano wszystkie patrole, które akurat były na służbie. Pracę od razu rozpoczęli też kryminalni, którzy przesłuchali świadków zdarzenia. Przeprowadzono też oględziny miejsca zdarzenia.

Bardzo szczegółowo pracowaliśmy, aby zabezpieczyć wszelkie ślady, które mogłyby pomóc w wyjaśnieniu sprawy – mówi nadkom. Robert Czerwiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Już następnego dnia policjanci ustalili osobę, która mogła mieć związek z tym przestępstwem. Wytypowali 21-letniego mieszkańca gminy Słupsk i to był bardzo dobry trop. Mężczyzna został zatrzymany na terenie Słupska, był zaskoczony wizytą policjantów, tak szybką reakcją. W trakcie przesłuchania wskazał miejsce ukrycia pistoletu, którym posługiwał się podczas rozboju. Był to pistolet kulkowy na sprężony gaz, będzie stanowił dowód w prowadzonym postępowaniu.

Okazało się także, że 21-latek był już w przeszłości karany za przestępstwa rozboju. Z tego powodu zatrzymany musi liczyć się z karą nawet 12 lat pozbawienia wolności. Organy ścigania skierowały do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. (opr. jwb)

Skomentuj