LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kajakiem po Słupi

0

W słupskim Parku Kultury i Wypoczynku nad Słupią powstała nowa przystań kajakowa. Inwestycję zrealizowano w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Słupsk budowę przystani kajakowych wzdłuż Słupi realizował w partnerstwie z lokalnymi gminami. Podobne przystanki dla aktywnych turystów już wcześniej powstały w gminie Kobylnica w okolicach Łosina oraz w Ustce. Teraz lukę na szlaku załatało miasto, oddając kajakarzom do użytku nowy obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy.

Inwestycję udało nam się zakończyć w ostatnich dniach grudnia – mówi Agnieszka Klimczak, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Wybudowaliśmy budynek, który jest zapleczem dla powstałego obok pola namiotowego w Parku Kultury i Wypoczynku. Jest to obiekt powstały w ramach projektu unijnego „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Słupią przez Równinę Słupską”. Ościenne gminy również są partnerami w tym projekcie, tak więc nasza przystań jest uzupełnieniem tych, które powstały już wcześniej lub które dopiero będą powstawać, bo niektóre gminy dopiero w tym roku będą przeprowadzać swoje inwestycje. My będziemy jeszcze kończyć przenoskę kajakową w obrębie śluzy łososiowej, natomiast budynek zaplecza pola namiotowego jest już wykończony, jesteśmy w stanie przyjmować jednocześnie grupę około 30 kajakarzy. Będą oni mieli u nas możliwość pobytu z zakwaterowaniem na polu biwakowym i obsługą socjalną.

Przystań kajakowa oferuje wszystkie niezbędne wygody. Budynek wyposażony jest w toalety, natryski oraz zaplecze kuchenne, gdzie podróżni będą mogli przygotować posiłek. Na zewnątrz znajduje się pole namiotowe i miejsce na ognisko. Wszystko udostępniane jest za darmo. Kajakarze będą mieli udostępniony numer telefonu administratora obiektu i na potrzeby ich spływów każdorazowo udostępniana będzie cała baza.

Budowa infrastruktury kajakowej w Parku Kultury i Wypoczynku wyniosła ponad milion złotych. (opr. jwb)

Skomentuj