LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

E-akta – bezpłatne szkolenia w Słupsku

0

17 stycznia 2019 roku oddział ZUS w Słupsku organizuje bezpłatne szkolenie dla pracodawców oraz pracowników biur rachunkowych, poświęcone elektronizacji akt pracowniczych.

Od stycznia 2019 roku obowiązują przepisy, które ułatwiają przechowywanie akt pracowniczych i obniżają związane z tym koszty. Pracodawca może zdecydować, w jakiej formie chce przechowywać dokumentację – papierowo czy elektronicznie, przy czym akta pracownicze wszystkich nowo zatrudnianych osób będą utrzymywane 10 lat, a nie jak dotąd 50.

W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznają się z projektem e-akta, zmianami wprowadzonymi w programie Płatnik i e-Płatnik, a także z modyfikacjami profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Omówione zostaną również zmiany w bieżąco składanych dokumentach.

Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00 w czwartek, 17 stycznia 2019 roku. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są mailowo pod adresami: iwona.batruch@zus.pl i agnieszka.wilgucka@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 59 841 94 29.

Skomentuj