LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Wystawa gołębi w Kobylnicy

0

W najbliższy weekend 12 i 13 stycznia 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbędzie się XX Środkowopomorska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Wśród wystawców pojawią się hodowcy z ośmiu pomorskich powiatów: słupskiego, koszalińskiego, szczecineckiego, bytowskiego, białogardzkiego, starogardzkiego, sławieńskiego i kołobrzeskiego. Zaprezentowanych zostanie około 700 sztuk ptaków 70 ras. Zobaczyć będzie można także gołębie polskich ras zagrożone wyginięciem, m.in. rysia polskiego, barwnogłówkę poznańską, listonosza polskiego czy białkę. Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie ósmej.
W niedzielę nastąpi rozdanie nagród w kategoriach ocenianych przez sędziów wystawy. Przewidziane są również nagrody specjalne wójta gminy Kobylnica oraz starosty słupskiego, którzy wybiorą okazy według własnego uznania.

Pokaz ptactwa trwać będzie w sobotę od godziny ósmej do osiemnastej, w niedzielę – od ósmej do piętnastej. W tym samym czasie organizatorzy zapraszają na giełdę nadwyżek hodowlanych, przy której uruchomione zostanie stanowisko obsługi weterynaryjnej oraz stoisko z akcesoriami do hodowli gołębi. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. (jwb)

Skomentuj