LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Słupsk gra z WOŚP-em

0

Już w ten weekend po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W Słupsku charytatywna akcja zaczyna się już w sobotę, a podczas niej będziemy bawić się na koncertach i imprezach sportowych.

Słupsk podobnie jak w poprzednich latach również dołącza się do wielkiego orkiestrowego grania. Na ulicach miasta znów będziemy mogli zobaczyć wolontariuszy kwestujących z puszkami, oznaczonymi charakterystycznymi czerwonymi serduszkami. Dotychczas mieszkańcy miasta nie zawodzili i zawsze można było liczyć na ich hojne wsparcie. Jak wiadomo, dobro wraca, a przykładem tego może być słupski wojewódzki szpital specjalistyczny, który od WOŚP-u otrzymał 187 urządzeń medycznych za prawie 1,8 miliona złotych.

27. finał WOŚP najwcześniej rozpoczął słupski Mechanik. Szkoła już w grudniu przed świętami zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród swoich uczniów. Następnie pierwszego stycznia w Nowy Rok rozegrano charytatywny mecz oldboyów.

Natomiast w ten weekend zabawę rozpocznie Teatr Lalki Tęcza, który w sobotę o godzinie 11 wystawi na swoich deskach przedstawienie „Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza”, w trakcie którego będą zbierane datki przez wolontariuszy. W południe w kawiarni „Antrakt” przy ulicy Kilińskiego zagrają uczniowie szkoły Yamaha, a wieczorem impreza przeniesie się do klubu „Domówka”. Przygotowano także wiele atrakcji dla sportowców. W sobotę o 21.45 na pływalni SOSiR-u rozpocznie się wielkie nocne pływanie, a w niedzielę od 10 w hali przy Niedziałkowskiego wystartuje 16 turniej ping-ponga. Z kolei dla amatorów biegania na stadionie 650-lecia odbędzie się 6. Bieg z Sercem.

W tym roku słupski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartuje o godzinie 15 w hali Gryfia i potrwa do godziny 20. Organizatorzy zapewniają, że na odwiedzających czeka moc atrakcji w postaci koncertów, pokazów akcji ratowniczych oraz animacji. Sztabowi WOŚP udało pozyskać się 45 partnerów. Wolontariusze liczą, że dzięki temu uda pobić się rekord ubiegłorocznej zbiórki, który wyniósł ponad 160 tysięcy złotych.

Skomentuj