LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Podpalacz zatrzymany

0

Kryminalni ze słupskiej komendy policji zatrzymali 38-letniego mężczyznę, który w sylwestrową noc podpalił auta sąsiadów. Sprawcy grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia samochodów doszło pierwszego stycznia, wczesnym rankiem około godziny 5. W wyniku zdarzenia uszkodzone zostały dwa auta osobowe, zaparkowane na prywatnej posesji przy ulicy Krajewskiego. Podjęte przez policjantów działania pozwoliły szybko ustalić sprawcę przestępstwa. Nie trzeba było szukać daleko, ponieważ okazał się nim sąsiad poszkodowanego.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, wskazał okoliczności, dlaczego podpalił te samochody – mówi nadkom. Robert Czerwiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Okazało się, że ma konflikt ze swoim sąsiadem. Do wnętrza samochodu wrzucił papier i podpalił go. Jeden z samochodów kompletnie się spalił, natomiast drugi zdążył zająć się ogniem, stąd też zniszczenie dwóch samochodów na posesji.

Teraz funkcjonariusze będą dodatkowo badać, czy zatrzymany nie jest powiązany z podobnymi przestępstwami. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia, za który grozi mu do 5 lat więzienia. Łączne straty wyrządzone przez 38-latka szacowane są na 8 tysięcy złotych. (opr. jwb)

Skomentuj