LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Poprzeczka coraz wyżej

0

W hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku odbył się trzeci konkurs skoku wzwyż XVIII Edycji Grand Prix o Puchar Prezesa Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Fenix.

Większość słupskich szkół chciałaby mieć takiej klasy sprzęt, jakim dysponuje IV LO do uprawiania jednej z konkurencji lekkoatletycznych, skoku wzwyż.

Dzięki współpracy z Akademia Młodego Atlety otrzymaliśmy taki zeskok – mówi Jolanta Banaszkiewicz, dyrektor IV LO w Słupsku. – Pani Bernadeta Kopeć i pan Tomasz Czubak podarowali go nam, ponieważ nasza lekkoatletyka szkolna dość prężnie się rozwija. Ta szkoła ma tradycje sportowe i do tych korzeni wracamy. Od września ponownie uruchamiamy szkołę sportową. Bardzo się cieszę, że dzięki temu mogliśmy zorganizować u nas swoistą sportową inaugurację roku.

Pierwszy tegoroczny, a trzeci z pięciu zaplanowanych konkursów skoku wzwyż XVIII edycji Grand Prix zgromadził na rozbiegu tylko 14 zawodników i zawodniczek ze słupskich szkół oraz Damnicy i Starkowa. Mimo tak skromnej obsady wyniki były znakomite. Skoczkinie wzwyż osiągały wysokości, których nie powstydziłyby się zawody na szczeblu krajowym. Z wynikiem 163 cm zwyciężyła 12-letnia Milena Patejuk, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 2 w Słupsku. Jest to jej rekord życiowy. Miejsce drugie z wynikiem 160 cm zajęła Hanna Grabowska, która jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Starkowie. Na najniższym stopniu podium stanęła uczennica IV LO Adrianna Litwin, która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 155 cm.

W gronie chłopców wynikiem 180 cm, bijąc swój rekord życiowy, zwyciężył Patryk Wasiura z IV LO. Drugi skoczek w konkursie to Mikołaj Maślarz, uczeń SP 3, który osiągnął wynik 175 cm. Na miejscu trzecim z wynikiem 170 cm uplasował się Dominik Wierszyński, reprezentujący SP 7. To niezłe wyniki dziewcząt i chłopców już na początku roku.

W klasyfikacji generalnej w pierwszej szóstce wśród dziewcząt prowadzi z 23 punktami Milena Patejuk, jeden punkt mniej i miejsce drugie zajmuje Hanna Grabowska. Na miejscu trzecim z 15 punktami jest Wiktoria Pańka, miejsce czwarte zajmuje Adrianna Litwin, która po trzech konkursach ma 12 punktów. Piątą lokatę z 10 punktami zajmuje Nikola Zdybał, siedem punktów do tej pory zgromadziła Julia Sołśnia z SP Damnica i zajmuje miejsce szóste.

Wśród chłopców z 22 punktami pierwsze miejsce zajmuje Mikołaj Maślarz, 21 punktów i drugą lokatę zajmuje Dominik Wierczyński, trzeci jest Szymon Depta, który ma punktów 15. Miejsce czwarte z 10 punktami zajmuje Kewin Małek SP Głobino, na miejscu piątym jest zwycięzca trzeciego konkursu Patryk Wasiura, szóstą pozycję z 8 punktami zajmuje Maksymilian Karpiński SP 3 Sławno.

W klasyfikacji drużynowej ujętych jest jedenaście szkół. Po trzech mitingach, prowadzi Szkoła Podstawowa nr 3 w Słupsku, która ma 56 punktów, miejsce drugie i 24 punkty zgromadziła Szkoła Podstawowa nr 11, miejsce trzecie i 23 punkty ma Szkoła Podstawowa nr 2. Zdecydowanym liderem jest więc Trójka, natomiast miejsca od drugiego do siódmego dzielą różnice zaledwie kilku punktów.

Czwarty konkurs odbędzie się 2 lutego w Gimnazjum nr 4 w Słupsku. (opr. rkh)

Skomentuj