LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Wyłuskać perełki

0

Słupski ratusz ogłosił konkurs dla twórców i animatorów kultury. Do końca stycznia mogą oni składać wnioski o przyznanie stypendium, które pozwoli im zrealizować ich pomysły. Kandydaci nie muszą być związani z żadną instytucja kultury.

Ruszyła procedura przyznawania dorocznych stypendiów prezydenta miasta twórcom i animatorom kultury. Ratusz ogłosił konkurs, którego regulamin został w tym roku nieznacznie zmieniony. Inaczej rozkładają się akcenty sygnalizujące kręgi potencjalnych stypendystów.

Chcemy wspierać tych, którzy mają jak najmniejsze możliwości wsparcia, a szczególnie osoby działające poza obszarem kultury – mówi Marta Makuch, wiceprezydent miasta. – Ja nie mówię, że tylko, ale przede wszystkim osoby, które nie są na stałe związane z instytucjami kultury. Zależy nam na tym, żeby wyłuskać w naszym mieście takie perełki niezauważone, które potrzebują czasami wcale niewielkiego wsparcia finansowego, żeby móc pokazać i rozwinąć swoją twórczość.

Nowością regulaminową jest również dostrzeżenie potrzeb osób, które maja już na swoim koncie sukcesy, ale mają problem ze zrobieniem kolejnego kroku.

Też wiemy o tym, że czasami ktoś zostaje wyróżniony, dostaje się, przechodzi kwalifikacje i ma wystąpić na jakimś festiwalu na drugim końcu chociażby Polski czy Europy i nie ma szans tam pojechać, bo zwyczajnie brakuje mu na to środków finansowych. W tym roku po raz pierwszy można również składać wnioski o takie dofinansowanie – zaznaczyła Marta Makuch.

Termin składania wniosków upływa 31 stycznia. Niezbędne formularzy aplikacyjne znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Słupsku. (opr. rkh)

Skomentuj