LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

WOŚP w Lęborku

0

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę, 13 stycznia. W Lęborku, na głównych ulicach miasta, kwestować będzie blisko 200 wolontariuszy. Imprezę z licznymi występami i licytacjami zaplanowano w Miejskiej Hali Sportowej w przy ulicy Piotra Skargi.

Dochód z XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony zostanie na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Lęborczanie jak co roku włączają się w to ogromne przedsięwzięcie charytatywne. W niedzielę, 13 stycznia, blisko 200 wolontariuszy w godzinach od 9 do 16 kwestować będzie na głównych ulicach miasta oraz przy kościołach. Od godziny 11 w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku przy ulicy Piotra Skargi 52 rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół oraz placówek kulturalnych. Usłyszeć będzie można także miejscowe zespoły rockowe.

Około godziny 15 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy przez burmistrza Lęborka – zapowiada Jacek Wityk, dyrektor CSiR w Lęborku. – Potem będzie krotki koncert orkiestry Ziemia Lęborska, a po nim wystąpi młody lęborczanin, zdobywca piątego miejsca w finale konkursu Mam Talent, Igor Konieczny.

Podczas trwania występów na scenie miejskiej hali sportowej prowadzone będą licytacje, w których oprócz tradycyjnych gadżetów WOŚP i innych ciekawych przedmiotów będzie można wylicytować okolicznościową statuetkę „Orkiestrowy Bączek”. Wykonana i zaprojektowana została ona przez Zakład Jubilerski „Tytan” z Lęborka przy współpracy z Meyn Polska Sp. z o.o.

Są takie trzy statuetki do zlicytowania podczas imprezy, a czwarta zostanie 10 stycznia wystawiona na Allegro za cenę wywoławczą 100 złotych – dodaje dyrektor Jacek Wityk. – O godzinie 18 losowane będą fanty główne. Wszyscy, którzy nabyli losy po 2 złote będą mogli wylosować ciekawe przedmioty. Na zakończenie imprezy, około godz. 19, wystąpi gwiazda wieczoru. Tym razem będzie to zielonogórski kabaret K2. Serdecznie zapraszamy lęborczan do udziału w tej imprezie. Liczymy też na hojność, jak co roku.

Oprócz tego w niedzielę na lęborskim placu Pokoju w godzinach 11-14 odbędzie się pokaz pojazdów militarnych, strażackich i motocykli. Około 12:30 w specjalnie przygotowanym basenie zaplanowano kąpiel Morsów Łebskich. Tego dnia Orkiestra zagra również w wielu innych miejscowościach na terenie powiatu lęborskiego. (opr. rkh)

Skomentuj