LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Wyciek gazu w bloku

0

W bloku mieszkalnym przy ulicy Romera w Słupsku doszło do wycieku gazu. Przyczyną rozszczelnienia instalacji były prace remontowe. Wyciek wymagał interwencji służb ratowniczych.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałkowy poranek. Około godziny 9 do stanowiska kierowania straży pożarnej w Słupsku wpłynęło zgłoszenie o wycieku gazu w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Romera. Na miejsce od razu zadysponowano jednostki ratownicze oraz pogotowie gazowe.

Zadysponowanych zostało 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w sile 17 ratowników. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono wyciek gazu w jednym z lokali mieszkalnych na 5. piętrze – informuje st. kpt. Tomasz Ponczkowski z PSP w Słupsku. – Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu dopływu gazu, sprawdzeniu pod kątem emisji tego gazu w obiekcie.

Jak się okazało, do uszkodzenia instalacji gazowej doszło podczas prac remontowych. Działania podjęte przez strażaków wymagały ewakuacji 26 osób mieszkających w budynku. Na szczęście nic nikomu się nie stało, a sytuacja została opanowana po godzinie. (opr. jwb)

Skomentuj