LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Nowy radny z PiS

0

Zmieni się skład osobowy Rady Miejskiej w Lęborku. Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Słupsku mandat radnego obejmie Leszek Leciejewski z KW Prawo i Sprawiedliwość. Zastąpi on Krzysztofa Wettę.

Na stronie portalu społecznościowego Prawa i Sprawiedliwości w Lęborku opublikowano postanowienie Komisarza Wyborczego w Słupsku z 19 grudnia 2018 roku w sprawie obsadzenia mandatu radnego. Sytuacja nie jest codzienna, ale też nienadzwyczajna, gdyż z pełnienia funkcji radnego zrezygnował Krzysztof Wetta. Jego miejsce zajmie więc Leszek Leciejewski, który ubiegał się o mandat do Rady Miejskiej w Lęborku z okręgu nr 2 w ubiegłorocznych wyborach samorządowych i uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

Nie mogę łączyć funkcji dyrektora z funkcją radnego – tłumaczy Krzysztof Wetta, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku. Chciałbym podziękować wyborcom za taka liczbę głosów, która dała mi możliwość otrzymania mandatu. Zresztą, na to pracowała cała lista i chciałbym podziękować koleżankom i kolegom, którzy startowali z tej listy. Nie przyjąłem go. Napisałem do komisarza wyborczego, że rezygnuję, ponieważ w myśl ustawy o radach gminnych nie mogę łączyć obu funkcji. W tym momencie zrezygnowałem na korzyść mojego kolegi, Leszka Leciejewskiego, który już był kiedyś radnym. Jest to na pewno dobra zmiana. Kolega Leciejewski pracowała jako radny, podejmował wiele inicjatyw, więc dobrze będzie reprezentował zarówno mnie, jak i interesy wyborców.

Idąc do rady miasta każdy miał jakieś oczekiwania, które chciał realizować zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – mówi Leszek Leciejewski. – Ja zawsze w swoim sercu miałem pomysły i wspieranie inicjatyw, które są potrzebne naszym mieszkańcom. Głownie w takich dziedzinach jak rodzina, pomoc społeczna, zdrowie, bezpieczeństwo, edukacja i sport. Dziedziną, którą zajmuję się od kilku lat jest sport osób niepełnosprawnych.

21 października 2018 roku kandydaci do Rady Miejskiej w Lęborku z listy nr 10 KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskali następującą ilość głosów: Krzysztof Wetta – 314, natomiast Leszek Leciejewski – 151.

Przy okazji chciałbym życzyć lęborczanom, by te wybory z ubiegłego roku zaowocowały polepszeniem ich bytu w tej pięcioletniej kadencji – dodaje Krzysztof Wetta. Myślę, że wyborcom należałoby też podziękować za to, że tak licznie uczestniczyli w wyborach samorządowych. Chciałbym wszystkim życzyć szczęścia, spokoju i wielu radości w 2019 roku.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Lęborku nastąpi zaprzysiężenie Leszka Leciejewskiego. Prawdopodobnie będzie to jeszcze w styczniu. Klub PiS (w pełnym składzie) będzie liczył cztery osoby. (opr. rkh)

Skomentuj