LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Świątecznie i ekologicznie

0

Od kilku lat Młodzieżowy Domu Kultury w Lęborku zachęca do przedstawienia świąt w nieco innej, bo ekologicznej odsłonie. W tym celu organizowany jest Powiatowy Konkurs Plastyczny „Coraz bliżej święta eko święta”, którego podsumowanie odbyło się w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”.

Już po raz 16. Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku zorganizował Powiatowy Konkurs Plastyczny „Coraz bliżej święta – eko święta”. Nadesłano 102 prace z 11 szkół i placówek powiatu lęborskiego. Komisja konkursowa w składzie Teresa Szczepańska, Halina Krzewniak, Jadwiga Niedbała oraz Lucjan Terlecki nie miała łatwego zadania. Ostatecznie wyłoniono laureatów poszczególnych kategorii wiekowych, których zaproszono na podsumowanie do Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”. Wręczanie nagród miało świąteczną atmosferę. Gali towarzyszyły występy zespołów tanecznych, takich jak: Luz, Luz 2, Luzik i Top-hop.

Na scenie lęborskiej Fregaty świąteczna muzyka popłynęła prosto z serc Klaudii i Iwony Juchniewicz oraz aniołków z orkiestry flażoletowej Fistulatores.

Wszystkie prace konkursowe wraz z życzeniami świątecznymi zostały przekazane pensjonariuszom Domów Pomocy Społecznej oraz Domu Seniora Magnolia w Lęborku.

Skomentuj