LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Krócej w Wigilię

0

Urząd Miejski w Słupsku 24 grudnia będzie obsługiwał petentów krócej niż w każdy inny poniedziałek. Taryfy ulgowej dla urzędników nie będzie jednak ostatniego dnia roku, czyli w sylwestra.

Zwyczajowo już wigilia Bożego Narodzenia jest dla zdecydowanej większości urzędów i instytucji dniem krótszej pracy. Nie inaczej będzie w tym roku w słupskim ratuszu, w którym urzędnicy odejdą od biurek dwie i pół godziny wcześniej niż w każdy inny poniedziałek.

Stało się to na prośbę pracowników, związków zawodowych o skrócenie czasu pracy ratusza do godziny 14 w Wigilię i sylwestra, a także po dyskusji na forum kierownictwa – informuje Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. Do godziny 14, czyli tak jak pracuje większość instytucji, a nawet jednostek handlowych. Jeżeli słupszczanie chcieliby 24 grudnia załatwić swoje osobiste sprawy, to możliwe to będzie do godziny 14. My, jako pracownicy urzędu, odpracujemy te godziny w indywidualny sposób. Każdy dyrektor będzie wiedział, kiedy pracownik jest bardziej potrzebny, żeby wykonać swoje zadania.

Ta informacja ma szczególne znaczenie dla tych słupszczan, którzy przyjeżdżają do miasta rzadko, a najczęściej z okazji świąt. To oni w tym czasie stanowią większość petentów.

Właśnie w tym dniu chcą załatwić ważne sprawy związane, na przykład, z prawem jazdy czy dowodami rejestracyjnymi. Tym jest największe zainteresowanie, dlatego prosimy, aby skorzystać z takich możliwości w piątek (21 grudnia) lub w poniedziałek wigilijny do godziny 14 – powiedziała Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Kierownictwo słupskiego ratusza zdecydowało, że nie będzie częściowej dyspensy od obowiązków 31 grudnia. W sylwestrowy poniedziałek urzędnicy pracować będą do godziny 16.30. (opr. rkh)

Skomentuj