LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Skakali flopem

0

W lekkoatletycznej hali im. Ryszarda Ksieniewicza w Słupsku odbył się drugi konkurs skoku wzwyż XVIII edycji Grand Prix. Głównym trofeum był puchar prezesa Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Fenix.

Po raz drugi młodzi lekkoatleci, a konkretnie skoczkowie wzwyż, mieli okazję rywalizować w hali lekkoatletycznej przy słupskim stadionie 650-lecia. W drugim mityngu na rozbiegu stanęło 23 zawodników i zawodniczek ze słupskich szkół oraz Sławna, Głobina, i Starkowa.

W związku z tym, że dawne Gimnazjum nr 5, a obecna Szkoła Podstawowa nr 11 ma bardzo małą salę, zawody rozgrywane są w tej pięknej hali – mówi Ewa Grecka, organizator konkursu. – Zaczynaliśmy konkursy Grand Prix w 2000 roku i przewinęło się przez niego mnóstwo fantastycznych zawodników. Między innymi wygrywała ten konkurs Marcelina Witek, a teraz obok nas szykuje formę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. A w obecnym Grand Prix są dziewczyny, które skaczą powyżej 155 centymetrów, co się dawno nie zdarzyło. W ubiegłym tygodniu mieliśmy cztery wyniki dziewcząt powyżej 145 centymetrów i dwa wyniki chłopców powyżej 180 centymetrów. To jest najlepszy debiut w historii tego konkursu. Wydaje mi się, że dwóch zawodników jest w stanie skoczyć w finale nawet dwa metry.

Rywalizacja podczas drugiego turnieju była zacięta, a o wygranej decydowały detale techniczne i próby, w których zawodnicy pokonywali daną wysokość. W konkursie dziewcząt najwyżej skoczyła trzynastoletnia Hanna Grabowska reprezentująca Szkołę Podstawową w Starkowie, która pokonała wysokość 163 cm. Miejsce drugie zajęła Milena Patejuk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku. W tym konkursie Milena pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 160 cm, a w pierwszym skoczyła 162 cm. Miejsce trzecie zajęła Adrianna Litwin z IV LO Słupsk jej wynik to 150 cm. Taki sam wynik osiągnęła Wiktoria Pańka reprezentująca SP-3 Słupsk, która miała więcej strąceń, a to dało jej czwarte miejsce.

W gronie chłopców z wynikiem 180 cm triumfował Mikołaj Maślarz, uczeń SP-3 Słupsk. Mikołaj tę samą wysokość zaliczył w pierwszym rozegranym konkursie, ale wtedy dało mu to drugie miejsce. Pięć centymetrów mniej skoczył tym razem zwycięzca pierwszego konkursu Dominik Wierczyński, reprezentant SP-7 Słupsk. Miejsce trzecie z wynikiem 165 cm. zajął reprezentujący Szkołę Podstawową w Głobinie Kewin Małek, który ma wyjątkowy talent do uprawiania tej konkurencji lekkoatletycznej. Powody do zadowolenia z wyników swoich podopiecznych mają więc słupscy trenerzy – Bernadeta Kopeć i Ewa Grecka.

Po dwóch rozegranych konkursach w klasyfikacji drużynowej (41 punktów) prowadzi Szkoła Podstawowa nr 3 Słupsk. Miejsce drugie i 21 punktów na swoim koncie ma SP-3 Sławno. Na miejscu trzecim z 15 punktami znajdują się aż cztery szkoły – SP-2 Słupsk, SP-7 Słupsk SP Starkowo i SP-11 Słupsk. Kolejne miejsca zajmują SP Głobino (10 punktów), SP Damnica (5 punktów) i SP Sławsko (2 punkty).

W roku ubiegłym IV Liceum Ogólnokształcące w Słupsku wygrało Grand Prix w Skoku Wzwyż, za co otrzymało w nagrodę pełne wyposażenie do tej konkurencji. Organizatorzy konkursu postanowili dodatkowo wyróżnić IV LO przyznając mu organizację trzecich zawodów z tego cyklu. Konkurs rozegrany zostanie 5 stycznia, a rozpocznie się o godz. 10 w hali sportowej IV LO przy ulicy Zaborowskiej w Słupsku. (opr. rkh)

Skomentuj