LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Mikołajkowy bieg

0

W dzisiejszym (6 grudnia) XXVII Biegu Mikołajkowym w Lęborku wzięli udział uczniowie szkół podstawowych klas od I do VI. Każdy z uczestników otrzymał upominek.

Mikołajki obchodzono na sportowo. W centrum miasta przy ulicy Orzeszkowej odbyła się kolejna edycja Biegu Mikołajkowego. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy zawodów, czyli dzieci ze szkół podstawowych Lęborka i okolic, ustawili się do pamiątkowego zdjęcia.

To już dwudziesty siódmy bieg, a więc tradycje ma długą – mówi Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku. – Jest on właściwie ostatnim akcentem sezonu biegowego na terenie Lęborka. Bieg adresowany jest do uczniów klas I – VI szkół podstawowych. Od początku tych biegów współpracujemy przy ich organizacji z firmą WIFOT. Klasy młodsze maja do pokonania krótszy dystans niż starsze. Trasy musieliśmy trochę zmodyfikować, bo miasto jest rozkopane, ale są zabezpieczone przez strażaków, policjantów i harcerzy.

Trasę biegu dla klas I-III wytyczono ulicami Orzeszkowej, Armii Krajowej, Wyszyńskiego, Findera i Orzeszkowej. Uczniowie klas IV-VI biegli ulicami Orzeszkowej, Armii Krajowej, Derdowskiego, Basztowej, Findera, Orzeszkowej. Biegi w formie sztafet przeprowadzono osobno dla dziewcząt, osobno dla chłopców.

Oprócz szkół lęborskich, a stawiły się na starcie wszystkie, udział biorą także dzieci z Nowej Wsi Lęborskiej, Wicka i Leśnic. W sumie jest szesnaście ekip. Wszystkie dzici będą nagrodzone, jak na mikołajki przystało. Nikt nie odejdzie bez upominku – zapewnił Marian Borek.

W punktacji drużynowej na pierwszym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 3 w Lęborku (zarówno chłopcy, jak i dziewczęta). (opr. rkh)

Skomentuj