LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Informatyka na obcasach

0

Blisko setka uczennic ze szkół podstawowych i gimnazjalnych ze Słupska i okolic wzięła udział w międzynarodowej Godzinie Kodowania. To inicjatywa II LO, która ma promować programistykę wśród kobiet.

Impreza została przygotowana przez uczennice z II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, które działają w szkolnym Zespole Informatyki na Obcasach. Wydarzenie przygotowane jest w ramach olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii”. Jednym z celów Godziny Kodowania jest przyciągnięcie młodych kobiet do dziedzin informatycznych i zachęcenie do ich studiowania. Przede wszystkim ma jednak rozwijać umiejętności twórczego i logicznego myślenia.

Dzisiaj pokazujemy, że ta codzienność związana z rozwojem IT jest nam bliska – mówi Mariusz Domański, dyrektor II LO. – Niezmiernie nas cieszy, że ta setka dziewcząt, które przyszły do nas, chcą współpracować, bo praca związana z kodowaniem to również współpraca, to opracowywanie celów, rozwijanie wszelkich kompetencji miękkich. Jestem niezmiernie dumny z tego, że jesteście z nami.

Podczas spotkania w II LO uczestniczki poznawały zasady kodowania oraz miały możliwość zaprogramowania własnej wersji popularnej gry Minecraft. Oprócz tego poznawały historie kobiet, które poprzez swoją pracą i osiągnięciami miały istotny wkład w rozwój informatyki.

Życzę wam dobrej zabawy i tego, abyście odkrywały to, co jeszcze w was nieodkryte, bo każdy z nas ma jakieś talenty, które niekoniecznie potrafi nazwać, dookreślić. Życzę wam, aby dzisiejsze spotkanie w ramach kodowania było takim momentem przełomowym – mówił dyrektor Domański.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy z firmą Microsoft Polska, a patronatem honorowym objął Godzinę Kodowania prezydent Słupska. To na pewno nie ostatnie spotkanie młodych informatyczek i już niedługo będą miały one okazję stawić czoła nowym wyzwaniom. (opr. jwb)

Skomentuj