LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Świąteczne światełka

0

Słupski ratusz szykuje się do uroczystego uruchomienia iluminacji świetlnej, która ma prze trzy miesiące tworzyć świąteczny nastrój. Powrócił już rozświetlony park przy alei Sienkiewicza, na placu Zwycięstwa pojawi się choinka, a przy ulicach ozdobione lampkami drzewa.

Słupsk powita mikołajki już w pełnej krasie świątecznego nastroju. Od minionej soboty park przy alei Sienkiewicza znowu zmienia się wieczorami w migoczące światłami Las Vegas, ale uroczyste odpalenie pełnej iluminacji zapowiadane jest przez ratusz na jutro.

Chcę zaprosić 5 grudnia wszystkich mieszkańców miasta, dzieci na godzinę 16 przy lodowisku na rozświetlenie największej w Słupsku choinki – mówi prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. – W tym samym czasie, o godzinie 16, rozbłysną światła w parku Sienkiewicza. To świetlna iluminacja, która bardzo raduje wszystkich słupszczan. Jest takim salonem świetlnym w okresie trzech miesięcy. Chcielibyśmy także, aby w parku zadziałały magie świąteczne w zapachach grzanego wina i pierników. Myślę, że około 10 grudnia staną tam obiekty, które będą serwowały takie smakołyki. Jest to sugestia samych mieszkańców miasta, którzy z przyjemnością idą do parku Sienkiewicza, ale chcieliby, aby tam właśnie miały miejsce drobne kiermasze, przypominające, że to przygotowywanie do świąt – mówi prezydent Słupska.

Wzorem ubiegłego roku słupskie firmy – przede wszystkim należące do miasta – przystroją świątecznie przyuliczne drzewa. Wszystkich będzie jedenaście, ale jedno – szczególne, przy ulicy Grodzkiej, ubarwiając na czerwono przestrzeń przy bibliotece miejskiej i powiatowej.

Tworzenie świątecznego nastroju kosztuje, ale czym jest – liczone pobieżnie – drobne 400 tysięcy złotych wobec morza radości słupszczan i podziwu przyjezdnych. (opr. jwb)

Skomentuj