LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Lodowisko wystartowało

0

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk w Redzikowie powstał kolejny obiekt sportowy. W miniony piątek otwarto tam pierwsze w regionie lodowisko pod dachem. Tafla lodowa ma powierzchnię 1000 metrów kwadratowych.

Minął rok, od kiedy władze gminy Słupsk podpisały z generalnym wykonawcą, Przedsiębiorstwem Budowlanym Walaszkowski, umowę na budowę lodowiska pod dachem – największej inwestycji w historii Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk. W miniony piątek, 16 listopada, odbyło się oficjalne otwarcie tego obiektu. Na uroczystość przybyły władze powiatu słupskiego i miasta, wójtowie gmin i zaproszeni goście. Rozpoczęła się ona od zakopania „kapsuły czasu” i posadzenia dębu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Chwilę później wójt gminy, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz główny wykonawca budowy odsłonili tablicę „Lodowisko Redzikowo”.

Chcieliśmy w jednej miejscowości skoncentrować obiekty sportowe i dać naszym mieszkańcom możliwość wyboru i skorzystania z akwaparku bądź lodowiska czy boisk wielofunkcyjnych – mówi wójt gminy Słupsk Barbara Dykier. – Cieszymy się ogromnie, że udało nam się zakończyć ten projekt. Oferta nie tylko dla mieszkańców Redzikowa, ale i gminy Słupsk, regionu słupskiego została wzbogacona o piękny obiekt.

Ozdobą oficjalnego otwarcia lodowiska był występ trójki młodych zawodników ze szkółki łyżwiarstwa figurowego klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk.

Marzy mi się, aby powstała tutaj taka grupa, my na pewno zapewnimy instruktorów. Tak jak dzisiaj w akwaparku odbywają się dla naszych uczniów lekcje pływania, tak i od drugiego semestru tego roku szkolnego będzie odbywała się nauka jazdy na łyżwach pod okiem profesjonalnych instruktorów – mówi Barbara Dykier. – Stawiamy na sport, ale przede wszystkim na naszą młodzież, nasze dzieci. Wychodząc w świat, idąc do średniej szkoły, na studia, żeby nigdy nie miały kompleksów, że nie potrafią pływać, nie potrafią jeździć na łyżwach, nie potrafią grać w piłkę. To, co robimy, to wielka inwestycja w przyszłość naszych dzieciaków.

Lodowisko z zapleczem kosztowało 11,6 milionaotych. Kwotę 2,5 miliona gmina dostała z Ministerstwa Sportu w ramach dofinansowania rozwoju lokalnej bazy sportowej. Nad płytą lodowiska jest zadaszenie, które chroni użytkowników i taflę lodu przed opadami. Tafla lodowiska ma wymiary 40 x 25 metrów, czyli jest dwa razy większa niż ta, która była zimą przed słupskim ratuszem. Kolejki chętnych do inauguracyjnej bezpłatnej jazdy ustawiały się w sobotę już od godzin rannych.

Sto pierwszych osób – tak jak obiecaliśmy – wejdzie dzisiaj za darmo – mówi Maciej Kordas z OSiR Gminy Słupsk. – W jednym momencie tafla może pomieścić 120 osób. W tygodniu zapraszamy od godziny 14 do 22, natomiast w weekendy, święta, również niedziele bez handlu, tez jesteśmy otwarci – wtedy od 10.30 do 22. Łyżwy można wypożyczyć na miejscu, zachęcamy do tego, ale oczywiście można też ze swoimi łyżwami przyjechać. Mamy naprawdę dużo rozmiarów, również dużych rozmiarów – od 28 do 50, przy czym te największe to łyżwy hokejowe, figurówki w trochę mniejszych rozmiarach. Dzieci trzy-, czteroletnie prawdopodobnie będą miały stopę jeszcze trochę za małą do naszych łyżew.

Wrażeniami po ślizgach na nowym lodowisku podzielili się pierwsi łyżwiarze, którzy przede wszystkim podkreślali, że wymiary lodowiska sprzyjają swobodnej jeździe, można mieć dla siebie sporo przestrzeni.

Istnieje możliwość, aby rodzice bądź opiekunowie byli jak najbliżej swoich pociech w czasie przebywanie ich na lodowisku. Wystarczy taką chęć zgłosić przy kasie. Dorośli będą mogli stać przy bandzie lun siedzieć na trybunach – za darmo.

Lodowisko czynne będzie do końca marca 2019 roku. W okresie letnim obiekt ma być wykorzystany do jazdy kartami. Bilety wstępu na lodowisko kosztują od 4 do 8 złotych za 45 minut jazdy na lodzie, wypożyczenie łyżew to koszt 5 złotych. Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk liczy na rekordową frekwencję miłośników łyżew. (opr. jwb)

Skomentuj