LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Sztafeta w Rolniczaku

0

Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę popularny słupski Rolniczak zorganizował dla swojej społeczności szkolnej bieg sztafetowy na 100 kilometrów.

Ideą przyświecającą organizacji biegu było uczczenie w niekonwencjonalny sposób setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu udział wzięło 125 osób, które na szkolnym obiekcie sportowym miały do przebiegnięcia dwa okrążenia po 400 metrów. Po pomnożeniu pokonanego dystansu przez liczbę biegaczy dawało to sto kilometrów. Zdaniem organizatorów wydarzenia, nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół Agrotechnicznych, sam bieg sztafetowy byłby bardzo nudny, więc wymyślili coś oryginalnego.

Każdy z uczestników będzie biegł z przyrządem sportowym, do wyboru są piłki, kije do unihokeja, dyski, oszczepy itp. Każdy uczestnik musi mieć na sobie barwy narodowe – np. szaliki, koszulki kibicowskie, tak aby było widać, że bieg związany jest ze Świętem Niepodległości. To nie jest rywalizacja, to rekreacja, uświetnienie tego wielkiego dnia. W szkole mamy ponad 700 uczniów, chętnych było bardzo wielu, ale tylko 125 mogło być wybranych. Zaczęliśmy bieg o 8 rano, skończymy około 16. Biegną także nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły – mówi organizator imprezy Tomasz Sznigirewicz.

Każdy członek sztafety po przebiegnięciu swojego dystansu otrzymywał certyfikat uczestnika biegu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Należy tu dodać, że uczniowie biorący udział w biegu nie opuszczali zaplanowanych zajęć lekcyjnych. Zgłaszali się na linii startu w wyznaczonym czasie przez organizatorów. Po biegu wracali do swoich szkolnych obowiązków. (opr. jwb)

Skomentuj