LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Rolkowisko na Piastowskim

0

Wkrótce rozpocznie się rewitalizacja placu Piastowskiego w Lęborku. Obszar zostanie zagospodarowany na nowo. W rezultacie, wokół kompleksu sportowego ma powstać między innymi rolkowisko. Wyłoniono już wykonawcę zadania.

Plac Piastowski jest uczęszczany w szczególności przez młodzież korzystającą z kompleksu sportowego. Przy boiskach znajdują się również sala gimnastyczna oraz siłownia pod chmurką. Natomiast zimą uruchamiane jest tymczasowe sztuczne lodowisko. Na początku grudnia tego roku mają się rozpocząć prace mające na celu rewitalizację tego obszaru miasta. W poniedziałek (5 listopada) przekazano plac pod budowę. Wykonawcą jest firma Chud-Bud Arkadiusz Chmiel z Czarnówka.

Zadanie obejmuje utworzenie terenu rekreacyjnego, na którym będzie, między innymi tak zwane rolkowisko, czyli ścieżka przeznaczona dla ludzi poruszających się na rolkach, deskorolkach i rowerach – tłumaczy Jakub Celban z Urzędu Miejskiego w Lęborku. Będą też stojaki rowerowe przy boiskach, ławki, nowe kosze na śmieci. Przewidziano też dużo wycinek i nasadzeń drzew i krzewów. Powstanie wyniesione przejście dla pieszych na alei Wolności.

Wybudowane zostaną też nowe chodniki. Utworzenie terenu rekreacyjnego na placu Piastowskim zostało objęte dofinansowaniem unijnym. Działania są częścią projektu „Odnowiony Lębork – rewitalizacja obszaru Nowy Świat” w ramach Regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014-2020.

Koszt tej inwestycji jest na poziomie 800 tysięcy złotych, a termin realizacji przewidziany jest na 31 maja przyszłego roku – dodał Jakub Celban.

Efekty robót będą widoczne już wiosną przyszłego roku. Będzie to też pierwsze miejsce w tym rejonie Lęborka, w którym powstanie wydzielona ścieżka dla miłośników jazdy na wrotkach i rolkach. (opr. rkh)

Skomentuj