LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Przedszkolaki przedszkolakom

0

Najmłodsi lęborczanie świętują 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w Przedszkolu nr 1 w Lęborku zorganizowano patriotyczny turniej, w którym uczestniczyły dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli.

Małych gości oraz przedstawicieli lęborskiego ratusza przywitała dyrektor lęborskiej „Jedynki” Janina Świtka. Przed rozpoczęciem turnieju wiedzy o niepodległości panowała podniosła atmosfera. Odśpiewano hymn Polski.

Przedszkolaki przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek z zaprzyjaźnionych placówek występ artystyczny z patriotycznym przesłaniem.

Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na udział w turniejowych konkurencjach. Dzieci z lęborskich przedszkoli miały za zadanie m.in. ułożenie układanki z godłem Polski oraz udzielenie odpowiedzi na pytania ukryte w balonikach.

Zwycięskie mogły poczuć się wszystkie przedszkolne drużyny, które za udział w turnieju nagrodzono. Mali lęborczanie wykazali się dużą wiedzą, a jednocześnie w wyjątkowy sposób uczcili 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. (opr. rkh)

Skomentuj