LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Katastrofa… niepotwierdzona

0

W miniony weekend na terenie powiatu lęborskiego w stan gotowości postawione zostały wszystkie służby. Poszukiwano obiektu latającego, który miał rozbić się w pobliżu Łeby. Zgłoszenia nie potwierdzono.

W sobotę (3 listopada) w godzinach wieczornych do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Powiatowej Straży Pożarnej w Lęborku wpłynęła informacja o upadku na ziemię bliżej nieokreślonego obiektu latającego. Do katastrofy lotniczej miało dojść w okolicach Łeby.

W miejsce, które wskazała zgłaszająca osoba natychmiast skierowane zostały służby ratownicze – mówi st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – Po przyjeździe na miejsce zdarzenia przeszukany został obszar mierzei jak i jeziora Sarbsko. W działaniach brały udział również służby SAR-u i śmigłowiec ratowniczy. Po zweryfikowaniu wszystkich możliwych scenariuszy i sprawdzeniu miejsc, w które ten obiekt mógłby spaść, niczego nie znaleziono.

Poszukiwania prowadzono również następnego dnia, czyli w niedzielę (4 listopada) z podobnym skutkiem. St. kpt. Piotr Krzemiński potwierdza, że służby ratownicze niczego nie odnalazły.

Służby wykazały się pełną gotowością i podjęły konieczne kroki, ale zgłoszenia nie potwierdzono. (opr. rkh)

Skomentuj