Astoria zdobyła Gryfię

0

W siódmej kolejce I ligi koszykówki mężczyzn STK Czarni Słupsk po bardzo zaciętym meczu przegrali we własnej hali z Eneą Astorią Bydgoszcz 90:92. To druga z rzędu porażka podopiecznych Roberta Jakubiaka.

Drużynie Roberta Jakubiaka nie udało się zrehabilitować za porażkę w Lesznie. Podobnie jak w w tym wielkopolskim mieście Czarni przystąpili do meczu we własnej hali z drużyną Enea Astoria Bydgoszcz bez Patryka Pełki i Mantasa Cesnauskisa. Początek meczu dla koszykarzy STK Czarni był znakomity i objęli prowadzenie 5:0. Dalsze szybkie kontry gospodarzy już w siódmej minucie dały prowadzenie 20:13.Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 28:19. Początek drugiej kwarty należał również do Czarnych, którzy prowadzili już różnicą 13 punktów 35:22, lecz łatwo wywalczona przewaga zaczęła topnieć. Drużyna podopiecznych Grzegorza Skiby zaczęła zdobywać coraz więcej punktów spod samego kosza, a duży udział w tym mieli Jakub Dłuski i Łukasz Frąckiewicz. Ostatecznie po 20 minutach gry przewaga gospodarzy wynosiła już tylko jeden punkt 45:44.

Po przerwie obie drużyny nastawiły się na szybkie granie, które odpowiadało zarówno gospodarzom jak i drużynie Astorii. Wynik na tablicy świetlnej od tego momentu oscylował wokół remisu, ale na prowadzeniu głównie byli koszykarze STK Czarni. Było to zasługą rozgrywającego Adriana Kordalskiego i wspierającego go Huberta Wyszkowskiego. Po 25 minutach gry gospodarze prowadzili 60:57. Jednak po dość nerwowej i obfitującej w faule techniczne końcówce trzeciej kwarty Astoria objęła prowadzenie 69:68. Ostatnia odsłona to prawdziwa wojna nerwów. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć nawet na jedno posiadanie. Punkty na przemian zdobywali koszykarze gospodarzy i gości. Przy remisie 86:86 o zwycięstwie zadecydowały ostatnie dwie minuty meczu, w której to goście wykazali się większą wszechstronnością w ataku. Na kilka sekund przed końcową syreną Hubert Wyszkowski trafił za trzy i było już tylko 90: 89 dla gości, jednak niewykorzystane ostatnie rzuty wolne przez gospodarzy okazały się szczęśliwe dla Enei Astorii, która wygrała to spotkanie 92:90.

Na konferencji pomeczowej trener Grzegorz Skiba i kapitan drużyny Michał Aleksandrowicz nie ukrywali wielkiego zadowolenia z odniesionego czwartego z rzędu zwycięstwa.

Trener Robert Jakubiak podsumowując mecz stwierdził, że martwią go kolejne kontuzje zawodników, co odbiło się na grze w meczu z Astorią. W konferencji uczestniczył również Hubert Wyszkowski, który rozegrał najlepsze spotkanie w seniorskiej koszykówce. Zdobył on 18 punktów, a do nich dołożył również 5 zbiórek i 4 asysty.

Najwięcej punktów dla słupskiego zespołu zdobyli Adrian Kordalski – 20, 18 oczek dopisał wspomniany Wyszkowski, 15 kolejnych zdobył Wojciech Jakubiak, 11 rzucił Łukasz Seweryn, a 10 Damian Cechniak. Po osiem mieli Szymon Długosz i Dawid Rypiński. W drużynie gości aż pięciu zawodników rzuciło ponad 10 punktów: Jakub Dłuski, Paweł Śpica, Łukasz Frąckiewcz, Damian Szyttenholm i Grzegorz Kukiełka. (opr. rkh)