LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Na cmentarz autobusem

0

Od 31 października do 2 listopada (włącznie) uruchomione zostaną dodatkowe połączenia komunikacyjne z cmentarzem parafialnym w Lęborku. Z uwagi na zwiększony ruch samochodowy i ewentualne korki możliwe będą przesunięcia w czasie odjazdów autobusów miejskich.

Przy lęborskim cmentarzu już we wtorek (30 października) był duży ruch – zarówno samochodowy, jak i pieszy. Na parafialnej nekropolii trwają przygotowania do 1 listopada, czyli uroczystości Wszystkich Świętych oraz przypadającego 2 listopada Święta Zmarłych. Z tego względu już w środę Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku zwiększa liczbę połącz autobusowych w kierunku cmentarza parafialnego. Od 31 października do 2 listopada (włącznie) kursować będą dodatkowe autobusy linii specjalnej „S”. Natomiast w dniach 1 i 2 listopada uruchomiona będzie również linia specjalna „C”. Dyrektor ZKM zachęca w nadchodzące dni do korzystania ze środków komunikacji miejskiej ze względu na ogromne natężenie ruchu w kierunku ulicy Kaszubskiej w Lęborku. Przy czym zaznacza, że ze względu na zwiększony ruch samochodowy i ewentualne korki możliwe będą przesunięcia w czasach odjazdów autobusów.

Kłopot polega na tym, że wszyscy jeździmy własnymi autami – mówi Mirosław Siergiej, dyrektor ZKM w Lęborku. – Niestety, na jedynej ulicy prowadzącej do cmentarza jest to problem i czas przejazdu autobusów się wydłuża.

Autobusy w kierunku lęborskiego cmentarza będą kursowały z częstotliwością 15-, 20-minutową. Bilety będą do nabycia w kioskach oraz u kierowcy w każdym autobusie. Z rozkładem jazdy komunikacji miejskiej można zapoznać się również za pośrednictwem strony internetowej: www.zkm.lebork.pl . (opr. rkh)

Skomentuj