LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Uspokajanie Lelewela

1

Organizacja ruchu na słupskiej ulicy Lelewela władzom ratusza chyba spędza sen z oczu. Po kosztownym eksperymencie ze strefą skrzyżowań równorzędnych w tym rejonie miasta przyszedł czas na wyznaczanie jednego kierunku ruchu.

Dzień Wszystkich Świętych jest od dłuższego czasu powodem do wprowadzania okresowej zmiany organizacji ruchu w okolicy cmentarzy. Nie inaczej będzie w tym roku, o czym informujemy w osobnym materiale. Jedna ze zmian ma mieć jednak – w niedalekiej perspektywie – charakter trwały. Chodzi o ulicę Lelewela, a w konsekwencji także o Raszyńską. W ich okolicy przewidziana jest kolejna inwestycja drogowa.

Przystępujemy w tym tygodniu do remontu ulicy Lipowej pomiędzy Raszyńską a Lelewela – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – To ubity odcinek drogi, której tak naprawdę w ogóle nie było. Teraz będzie łącznikiem pomiędzy tymi dwiema ulicami. To także pretekst, abyśmy stworzyli ruch jednokierunkowy na Lelewela i Raszyńskiej.

Jeszcze nie wiadomo, w którym kierunku ruch pojazdów zostanie wytyczony. Biorąc pod uwagę obecne rozwiązania komunikacyjne – skrzyżowania równorzędne – i trasy komunikacji zbiorowej wydaje się, że ulicą Lelewela będzie można poruszać się w kierunku Lipowej, a Raszyńską zjeżdżać w stronę prof. Lotha. Jak będzie, okaże się po zakończeniu remontu ulicy Lipowej. (opr. jwb)

Dyskusja1 komentarz

  1. Skoro Raszyńska ma być ulicą jednokierunkową, którą mieszkańcy osiedla będą jeździć w kierunku centrum miasta, to czy zostanie ona wyremontowana? Czy zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicy Lelewela tzn czy zostanie zakończony eksperyment ze strefą skrzyżowań równorzędnych. Bez sensu jest jazda ul. Lelewela pod górkę w kierunku Lipowej i przepuszczanie pojazdów z podrzędnych uliczek po prawej stronie, szczególnie zimą przy oblodzeniu jezdni. Czy zostaną usunięte progi zwalniające, które już zaczynają się zapadać? Mam nadzieję, że nowa Pani Prezydent podejmie rozsądne decyzje, naprawiając błędy i głupotę poprzedniej władzy.

Skomentuj