LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Auto Diug Liga

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego w Słupsku rozpoczęły się rozgrywki III edycji Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt roczników 2006 i 2007.

Auto Diug Słupska Liga Piłki Ręcznej Dziewcząt, to autorski projekt Międzyszkolnego Klubu Sportowego Słupia Słupsk. Celem ligi jest zdobywanie doświadczeń związanych z występami na turniejowych parkietach. Przed tegoroczną edycją pojawiło się zagrożenie, że rozgrywki nie dojdą do skutku. Jednak wszystkie trudności udało się przezwyciężyć. Robert Firkowski, prezes MKS Słupia Słupsk powiedział, że udało się zapewnić klubowi korzystanie za obu hal szkolnych i ten sezon można było śmiało rozpocząć.

W trzeciej edycji rozgrywek rywalizują klasy piąte i szóste szkół podstawowych. Łącznie zostanie rozegranych siedem turniejów – trzy w Słupsku, dwa w Sławnie i po jednym w Koszalinie i Główczycach. Robert Firkowski zdradził, że organizatorzy chcieli umożliwić drużynom uczestniczącym w turnieju zaprezentowanie się przed własną publicznością. Równocześnie prowadzony jest cykl „Graj i zwyciężaj, w którym udział biorą drużyny złożone z uczennic klas czwartych.

Większość zespołów ma już za sobą rozegrane cztery mecze. Wyjątek stanowią drużyny SP-10 Słupsk (klasa 5) i SP-3 Słupsk (klasa 5), które mają o jedno mniej rozegrane spotkanie.

W zakończonej kolejce całkiem nieźle zaprezentowały się podopieczne Szymona Biegajskiego, szkoleniowca UKS-u Lider Handball Sławno, które wygrały 18:1 z zespołem, SP-3 (klasa 5), prowadząc do przerwy 6:0. Natomiast w kolejnym meczu musiały uznać wyższość drużyny z SP-10 (6 klasa) przegrywając 9:16. W pozostałych meczach drugiej kolejki AZS Politechnika Koszalińska SP-7 (rocznik 2006) wygrał 13:9 z drużyną Szkoły Podstawowej z Główczyc. Do przerwy był remis 6:6. Zespół koszaliński, ale z rocznika 2007, uległ 8:23 drużynie z SP-3 Słupsk (klasa 6).W meczu klas piątych po zaciętym spotkaniu pomiędzy SP Główczyce a SP-10 Słupsk, minimalnie lepsze okazały się szczypiornistki ze Słupska, które wygrały spotkanie 7:5. Kolejny mecz, tym razem klas szóstych pomiędzy SP-3 Słupsk a AZS Politechniką Koszalińską zakończył się zwycięstwem koszalinianek 17:4. W ostatnim meczu tej kolejki drużyna z SP-10 (klasa 6) wręcz zdeklasowała zespół AZS-u (rocznik 2007) wygrywając aż 28:2. Do przerwy było 12:2.

Po dwóch kolejkach na prowadzeniu podopieczne Julity Ślusarczyk z drużyny SP-10 Słupsk (klasa 6), które ma 12 punktów, 98 bramek zdobytych i 17 straconych. Miejsce drugie zajmuje UKS Lider Handball Sławno, który zgromadził 9 punktów, strzelił 69 goli a 19 stracił. Miejsce trzecie zajmuje AZS Politechnika Koszalińska SP-7 (rocznik 2006) który ma również 9 punktów, ale gorszy stosunek bramek zdobytych do straconych. (opr. rkh)