LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mecz pokoleniowy

0

W najbliższą sobotę (27 października) Stowarzyszenie Sportowe FK Oldboje Słupsk organizuje na stadionie 650-lecia w Słupsku Pokoleniowy Mecz Piłkarski. Spotkanie to przygotowano w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną zespołową na całym świecie. W Słupsku, w roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i dla szczególnego podkreślenia, że możemy żyć w wolnym kraju, na boisku spotkają się pokolenia wielu miłośników tej dyscypliny sportowej – zarówno piłkarzy, trenerów, sędziów, jak i działaczy sportowych. Warunkiem uczestnictwa w meczu pokoleniowym jest fakt, że w przeszłości było się lub jest nadal czynnym zawodnikiem, a teraz gra syn czy wnuk. Ale nie tylko.

Mamy zamiar uczcić sportowców także innych dyscyplin – mówi Józef Konecki, organizator meczu pokoleniowego. – Jak chociażby Kazimierz Adach, medalista olimpijski z Moskwy, Jan Huruk, ósmy maratończyk na olimpiadzie w Barcelonie czy sztafetowy mistrz świata Tomek Czubak. Może uda się gościć także młodszych mistrzów, ale część z nich ma w tym czasie zawody. Chcemy wspólnie w tym dniu oddać cześć naszym przodkom i w sportowy sposób uczcić ich pamięć, patriotyzm. Taki patriotyzm charakteryzuje sportowców, którzy reprezentują swój kraj, ale też miasto czy region.

Zespoły, które rozegrają mecz między sobą, zobowiązane są, aby w każdym składzie grało pokolenie młodsze i starsze. To takie, jak mówi Józef Konecki, symboliczne przekazywanie pewnych idei z pokolenia na pokolenie. Tak, jak to było w walce o odzyskanie niepodległości. To dążenie przechodziło z ojca na syna, a potem wnuki. Na polu sportowym takim przykładem są rodziny Bednarczyków i Wanatów.

To niewątpliwie będzie mecz pełen emocji, ale też okazja do wspólnego, rodzinnego spędzenia czasu. Każdy uczestnik, który wybiegnie na murawę otrzyma od organizatora okolicznościowy medal. Mecz pokoleniowy, jako ważne wydarzenie piłkarskie, rozegrany będzie na stadionie 650-lecia w Słupsku w dniu 27 października o godzinie 16.30. (opr. rkh)

Skomentuj