LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Ganiali za Witkacym

0

Trwający w Słupsku Ogólnopolski Konkurs Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza stał się pretekstem do zorganizowania gry miejskiej „Pogoń za Witkacym”. W imprezie przygotowanej przez Liceum Plastyczne im. S.I. Witkiewicza uczestniczyło kilkudziesięciu uczniów szkół podstawowych.

Grupy młodzieży ze słupskich szkół podstawowych spotkały się pod ratuszem, by wziąć udział w grze miejskiej przygotowanej specjalnie dla nich przez uczniów Liceum Plastycznego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. Zadaniem uczestników było odnalezienie – przy wykorzystaniu przekazanych im wskazówek – dziewięciu miejsc związanych z Witkacym. Licealiści postanowili nie oszczędzać swoich młodszych kolegów i kolejnymi tropami zmuszali ich do przemierzenia niemal całego śródmieścia.

To jest ich inicjatywa, oni od początku do końca przemyśleli każdy etap tej wędrówki, oczywiście odpowiednio też się ubrali, no i musieli znać twórczość Witkacego – mówi Julita Rzepka, nauczycielka przedmiotów artystycznych LP w Słupsku. – Odpowiedzialna jest za to klasa II liceum plastycznego. Głównymi koordynatorkami były Wiktoria i dwie Sandry, które świetnie przygotowały całość od strony graficznej i kostiumowej.

Wyruszenie w „Pogoń za Witkacym” poprzedzało rozdanie zadań kolejnym grupom. Niektóre ślady nie były dla nich łatwe do znalezienia, chociaż wydawać by się mogło, że dla słupszczan powinny być oczywiste. Ich odnajdowanie nie tylko dostarczało satysfakcji, ale i pozwalało bliżej poznać miejsca naznaczone pokłosiem twórczości Witkacego. Zwycięzców w tej rywalizacji nie było. Każda grupa mogła się nimi czuć i nikt nie opuścił gry bez chociażby symbolicznej nagrody. Gra zorganizowana prze licealistów wpisała się w program trwającego w Słupsku Ogólnopolskiego Konkursu Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza. (opr. jwb)

Skomentuj