LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Otwarcie sali sensorycznej

0

W Wicku otwarto, jednocześnie oficjalnie przekazując do użytku, salę integracji sensorycznej. Pomieszczenie jest w pełni wyposażone w specjalistyczny sprzęt.

W Szkole Podstawowej w Wicku powstała sala integracji sensorycznej. Oficjalnego otwarcia dokonano w piątek (12 października). Symboliczną wstęgę zawieszoną w wejściu do sali przecięły dzieci wspólnie z dyrekcją placówki oraz przedstawicielem gminy Wicko. Pomieszczenie zostało wyposażone w odpowiedni sprzęt.

Wyposażenie zawdzięczamy akcji telewizyjnej „Reklama dzieciom” – mówi

Jacek Perłak, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wicku. Wniosek złożyliśmy pod hasłem „Z integracja sensoryczną lepiej się rozwijam”. Wniosek został zakwalifikowany i dostaliśmy środki na zakup wyposażenia do tej sali.

Sala wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt – dodaje Emilia Gruda-Sławińska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Wicku. Mamy, między innymi basen z kulkami, tor przeszkód, mamy podwiesie z hamakiem i drabinkami, są deski rotacyjne i inne sprzęty. Zajęcia prowadzone są pod okiem terapeuty, który nadzoruje dawkę bodźców zewnętrznych, by pobudzić różne zmysły dziecka. Ma to poprawić koncentrację i funkcjonowanie w społeczeństwie.

Dotychczas na terenie gminy Wicko nie było miejsca umożliwiającego stosowanie nowych metod terapeutycznych w pracy z dziećmi z różnego rodzaju dysfunkcjami rozwojowymi, zaburzeniami zachowania czy niepełnosprawnością ruchową.

Moim zamysłem było utworzenie takiej sali ne tylko dla uczniów naszej szkoły, ale także dla społeczności gminnej. Chciałbym, żeby z tej sali korzystały też dzieci z przedszkoli i szkół na terenie naszej gminy, a może nie tylko. Chciałbym, aby ta sala wykorzystywana była maksymalnie – powiedział Jacek Perłak.

Podobna sala funkcjonuje w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lęborku. (opr. rkh)

Skomentuj