LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Tragiczne skutki podpalenia

0

Lęborczanie jednoczą się z rodzinami poszkodowanymi wskutek pożaru kamienicy przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego. Po informacji o śmierci 16-letniej Agaty, która w szczecińskim szpitalu walczyła o życie, przed spalonym budynkiem przybywa kolejnych zniczy.

Tragedia, która rozegrała się z 30 września na 1 października w lęborskiej kamienicy wstrząsnęła mieszkańcami miasta. Wskutek podpalenia pomieszczeń piwnicznych budynku, który zajął się ogniem, rodziny straciły nie tylko majątek, ale przede wszystkim zdrowie. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznało łącznie 20 osób, w tym ciężkich w postaci rozległych poparzeń. We wtorek, 9 października, do Lęborka dotarła informacja, że jedna z poszkodowanych, niestety, straciła życie.

W toku prowadzonych czynności policjanci zostali powiadomieni, że w szpitalu w Szczecinie zmarła jedna z osób poszkodowanych w pożarze – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Jest to 16-letnia dziewczyna. Decyzją Prokuratury Okręgowej w Słupsku jej ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Wyniki będą miały duży wpływ na dalszą kwalifikację czynu.

Przypomnijmy, Maciej D. to 18 letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska. W ubiegłym tygodniu w Prokuraturze Okręgowej w Słupsku zostały z nim przeprowadzone czynności procesowe. Wówczas mężczyźnie został przedstawiony zarzut umyślnego sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Natomiast Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Lęborczanie przez cały czas starają się pomóc poszkodowanym, na wiele sposobów. We wtorkowy wieczór mieszkańcy miasta zebrali się przed kamienicą, aby uczcić pamięć niewinnej ofiary pożaru. (opr. rkh)

Skomentuj