LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Gala Sportów Walki

0

Pod patronatem Wójta Gminy Kobylnica w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy odbyła się Międzynarodowa Gala Sportów Walki imienia Michała Godnicza.

Uroczystego otwarcia gali dokonał wójt gminy Kobylnica, Leszek Kuliński. Impreza była uczczeniem pamięci zmarłego w 2012 roku mistrza soke Michała Godnicza – wielkiego entuzjasty sportów walki, zawodnika, trenera i działacza klubu „Champion”. Dzieło mistrza Godnicza w tej dyscyplinie sportowej kontynuuje jego wychowanek, mistrz świata Marcin Gawlik z klubu Ju-Jitsu-Kobudo Spartans Kobylnica. Galę swoją obecnością uczcili również przyjaciele zmarłego mistrza – soke Eugeniusz Sikora, prezydent Polskiej Akademii Ju-Jitsu (10 DAN), Daniel Głowacki (10 DAN) oraz Paweł Bombolewski, przewodniczący Światowej Unii Federacji Karate – Do WUKF /Word Union Of Karate-Do Federations/. Przybyła również wdowa po Michale – Lidia Godnicz. Miłym akcentem Gali było przyznanie pośmiertnie Michałowi Godniczowi najwyższego stopnia mistrzowskiego 10 DAN oraz nadanie zaszczytnego tytułu soke /wielki mistrz mistrzów/.

Bardzo miło, że koledzy przez tyle lat pamiętają o mężu – mówi Lidia Godnicz. – Myślę, że on patrzy z góry. Minęło już sześć lat, a ja nadal jestem zaskoczona, że tak się stało, jak się stało. Miło, że trwa pamięć o nim.

Do walk o medale i puchary w różnych odmianach sportów walki stanęło ponad 110 zawodników i zawodniczek z Polski i Irlandii. Wójt Leszek Kuliński przypomniał, że to już po raz trzeci w krótkim czasie Kobylnica gości zawodników sportów walki z całego kraju. Dzięki temu można podziwiać różne style walki, ale też dynamikę i widowiskowość tej dziedziny sportu.

To, że odbywa się gala w Kobylnicy nie jest dziełem przypadku. Mieszka tu, trenuje nasze dzieci mistrz świata, Marcin Gawlik. Mistrzowie, zawodnicy sięgający po najwyższe trofea, zawsze są najlepszymi propagatorami sportu – dodał wójt Kuliński.

W elitarnej konkurencji ju-jitsu kata parami pierwsze miejsce zajęli Maciej Sikora oraz Tomasz Tomiaki (Zielona Góra), miejsce drugie wywalczyły Sandra Grybisz i Aleksandra Klimkowska (Spartans Kobylnica), na miejscu trzecim uplasowali się Jakub i Krzysztof Kamer (Irlandia Bushido Club). W walce o pas mistrzowski polskiej międzynarodowej akademii Ju-Jitsu Fighting Open pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Budner z Konina. Drugi był Filip Wąsicki, trzeci Łukasz Burza (obaj Spartans Kobylnica). Wojownicy z Kobylnicy zajmowali też czołowe lokaty w poszczególnych konkurencjach. Mateusz Hinc był trzeci w konkurencji grappling, Fabian Gawlik zajął pierwsze miejsce w sanbon kumite i grapplingu. Sandra Grybisz była druga w Ju Jitsu kata parami i druga w grapplingu, Aleksandra Klimkowska zajęła trzecie miejsce w ju-jitsu kata parami i trzecie w sanbon kumite. Filip Wąsicki był pierwszy w sanbon kumite, a trzeci w light kontakt kickboxing. Adam Kowgan zajął pierwsze miejsce w kenjutsu i drugie w sanbon kumite, Łukasz Nowak i Łukasz Burza zajęli trzecie miejsca w sanbon kumite. Weronika Maciejewska była pierwsza w sanbon kumite. Stanisław Okuniewski zajął drugie miejsce w grapplingu, a Izabela Burza w sanbon kumite.

Reprezentanci Spartans Kobylnica zdobyli łącznie 25 medali. Podczas gali mistrz Zygmunt Podgórniak (3 DAN), mistrz Krzysztof Orlikowski (2 DAN) oraz sepami Łukasz Burza (3 kyu) otrzymali mianowania na międzynarodowego instruktora ju-jitsu. (opr. rkh)

Skomentuj