LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Reduta z programem

1

W piątek (5 października) odbyła się konferencja Komitetu Wyborczego Wyborców Budżet Obywatelski Reduta Lębork. Program wyborczy przedstawił kandydat na burmistrza miasta, Arkadiusz Mielewczyk.

Podczas piątkowej konferencji Komitetu Wyborczego Wyborców Budżet Obywatelski Reduta Lębork oficjalnie przedstawiono kandydatów i kandydatki do Rady Miejskiej w Lęborku oraz kandydata na burmistrza miasta, Arkadiusza Mielewczyka. Kandydat najpierw przedstawił siebie. Ma 35 lat, od 8 lat prowadzi wielomilionowe inwestycje na terenie województwa i jak na razie nie było takiej, która zakończyłaby się fiaskiem. W 2013 roku zaproponował utworzenie w Lęborku budżetu obywatelskiego, który rok później został uchwalony. Jako burmistrz chciałby powstrzymać zadłużanie Lęborka, usprawnić zarządzanie miastem, a tym samym uczynić je tańszym. Chce konsultować projekty z mieszkańcami. Teraz jest tak, że mieszkańcy dowiadują się o inwestycjach, gdy pojawia się sprzęt budowlany. Kandydat uważa, że miastem należy rządzić wraz z mieszkańcami, a nie zarządzać mieszkańcami.

Liderzy poszczególnych okręgów z listy KWW Budżet Obywatelski Reduta Lębork, nawiązując do hasła przewodniego „Lębork – sprawniejsze i tańsze miasto”, odnieśli się również bezpośrednio do swoich okręgów wyborczych. Bartosz Kowalczuk, kandydat do Rady Miasta Lęborka z okręgu 1 wraz z żoną prowadzi kompleks sportowy, działa społecznie jako trener. Sprawą, którą chciałby zająć się w pierwszej kolejności to poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w granicach miasta. Chciałby wskrzesić maraton ekologiczny im. Tomasza Hopfera.

Jarosław Gryń, kandydat do Rady Miasta Lęborka z okręgu 4 ma 34 lata. Z wykształcenia jest administratywistą. Działa społecznie i na sercu leży mu promocja postaw patriotycznych w kontekście budowy społeczeństwa obywatelskiego bazującego na otwartej szczerej współpracy z samorządem, władzami miasta.

Włodzimierz Klata, kandydat do Rady Miasta Lęborka z okręgu 2 od wielu lat działa w samorządzie, a od siedmiu lat prowadzi firmę tłumaczeń. Chciałby kontynuować i rozszerzać kontakty z mieszkańcami oraz przenosić wnioski z nich na forum rady. Dostrzega także konieczność większego zaangażowania miasta w modernizację infrastruktury drogowej i rekreacyjnej na terenach spółdzielczych

Podczas spotkania z przedstawicielami mediów, kandydaci dość wyczerpująco odpowiedzieli również na inne pytania związane z ich pomysłem, co do funkcjonowania miasta i jego przyszłości. (opr. rkh)

Dyskusja1 komentarz

  1. Taaa jeden patriota z TV Republika z typowym kibolskim podejściem, taki prawak z klapkami na oczach, kolejny społecznie prowadzi działalność sportową tzn. rozumiem, że Pan Bartosz udostępnia salę do ćwiczeń za free? Tak społecznie i nie ma w tym żadnego interesu. A Pan Mielewczyk zarządza wielomilionowymi środkami Unijnymi a przecież jego kolega tak bardzo nienawidzi Unii. Wystarczy poszperać w internecie i troszkę poczytać na temat kandydatów to aż się słabo robi! Żenada w całym Lęborku kandydaci bardzo marni 🙁

Skomentuj