LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Podpalacz zatrzymany

0

Lęborska policja ujęła podejrzanego o podłożenie ognia w kamienicy przy ul. rtm. Witolda Pileckiego. Usłyszał on już zarzuty, a sąd zdecydował o jego trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu.

Podano do publicznej wiadomości przyczyny pożaru budynku mieszkalnego przy rtm. Witolda Pileckiego w Lęborku, do którego doszło w nocy z 30 września na 1 października. Wewnątrz domu było wówczas 25 osób. W wyniku pożaru poszkodowanych zostało łącznie 20 osób, w tym najmłodsi mieszkańcy. Troje dzieci w wieku 4, 13 i 16 lat doznało ciężkich obrażeń ciała w postaci rozległych poparzeń, dwie osoby (w tym 3-miesięczne dziecko) doznały niedotlenienia, a pozostałe 15 osób doznało lekkich obrażeń wynikających z podtrucia tlenkiem węgla i poparzeń. Po zakończeniu działań gaśniczych, na terenie pogorzeliska pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza oraz biegły z dziedziny pożarnictwa. Z ustaleń biegłego wynika, iż pożar powstał po uprzednim podpaleniu szmat i butelek plastykowych w pomieszczeniach piwnicznych. W wyniku intensywnych działań policji oraz wobec poczynionych w sprawie ustaleń, we wtorek (2 października) zatrzymano mężczyznę podejrzanego o podłożenie ognia w kamienicy.

Zebrane informacje przez dzielnicowych oraz policjantów kryminalnych wskazywały na to, że doszło do podpalenia – mówi st. sierż. Aleksandra Ligmanowska, KPP w Lęborku. – Policjanci wytypowali sprawcę. Miał nim być 18-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. W wyniku ustaleń poczynionych z Prokuraturą Okręgową w Słupsku policjanci zatrzymali we wtorek wytypowanego mężczyznę, jak się okazało, byłego partnera jednej z mieszkanek spalonej kamienicy. Zatrzymany 18-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska w trakcie czynności policyjnych przyznał się do podpalenia kamienicy.

Z mężczyzną (4 października ) w Prokuraturze Okręgowej w Słupsku zostały przeprowadzone czynności procesowe. Z komunikatu rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Słupsku wynika, że Maciej D. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, po czym złożył obszerne wyjaśnienia, w których szczegółowo opisał przebieg swojego przestępczego zachowania. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Słupsku, w dniu 5 października 2018 r. Sąd Rejonowy w Słupsku zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 m-cy. (…) Podejrzanemu za popełnienie zarzucanego mu przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Śledztwo w przedmiotowej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku.(opr. rkh)

Skomentuj