LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Głosowanie trwa

0

Jeszcze do 14 października będzie można oddać swój głos na projekty złożone w ramach budżetu obywatelskiego w Lęborku. Jak dotychczas większość mieszkańców miasta postanowiło zagłosować elektronicznie.

Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Lęborka. Zadania uzyskujące największe poparcie mają być realizowane w 2019 roku. Lęborczanie mogą oddać swój głos w tradycyjny sposób – w formie papierowej – lub za prednictwem interaktywnego formularza. Alicja Zajączkowska z Urzędu Miejskiego w Lęborku informuje, że do tej pory głos oddało 746 osób, z czego prawie sto zdecydowało się na wersję tradycyjną (papierową).

4 października był ostatnim dniem, w którym głosować można było za pomocą papierowych kart w Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. Od 5 do 8 października uruchomiony zostanie natomiast lokal w Szkole Podstawowej nr 5. Z kolei od 9 do 14 października zagłosować będzie można w urzędzie miejskim (pomieszczeniu dawnej Resursy).

Całe głosowanie potrwa do 14 października – mówi Alicja Zajączkowska. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lęborka, którzy ukończyli 16 lat, żeby wzięli udział w głosowaniu. Planujemy, że 15 października o godz. 10 w sali rajców rozpocznie się liczenie głosów. To będzie ten wielki finał.

Informacja o wynikach głosowania podana zostanie, m.in. na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Lęborku. (opr. rkh)

Skomentuj