LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Szacowanie strat

5

Szacowane są straty po pożarze w lęborskiej kamienicy. Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku potwierdza, że zarzewie znajdowało się w piwnicy, skąd ogień przedostał się na klatkę schodową budynku.

Pożarem kamienicy przy ulicy rtm. Witolda Pileckiego w Lęborku, do którego doszło nocą z 30 września na 1 października, zainteresowały się również ogólnopolskie media. Obecnie trwa szacowanie strat. Policja i straż pożarna umożliwiły pracownikom Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej w Lęborku wejście do wnętrza budynku. Tam wykonano dokumentację fotograficzną obiektu.

Chciałam potwierdzić, że pożar wybuchł w piwnicy i przedostał się na klatkę schodową – mówi Ewa Brzezińska, dyrektor MZGK w Lęborku. – Zniszczona została doszczętnie klatka schodowa wraz z drzwiami do lokali mieszkalnych. Nie ucierpiał żaden lokal. Pożar się nie dostał do żadnego z lokali i majątki najemców pozostały nienaruszone. Na zdjęciach nie ma cienia dymu, brudnych mieszkań, natomiast jest bardzo dużo okopconego korytarza. Chciałam to przekazać między innymi dlatego, że mam mnóstwo telefonów odnośnie organizacji zbiórek dla pogorzelców. Rzeczywiście ucierpieli ludzie, bo pożar to jest tragiczne wydarzenie dla ludzi, ale nie ucierpiał żaden majątek mieszkańców.

Na koszt miasta zostanie odnowiona klatka schodowa oraz wymienione będą (indywidualnie) drzwi zewnętrzne do lokali.

Będziemy się starali zrobić żelbetową klatkę schodową, czyli balustrada metalowa, stopnie żelbetowe – informuje dyrektor Ewa Brzezińska. – Chciałabym jeszcze raz potwierdzić, że nie mamy żadnych zbiórek. Pogorzelcy nie stracili swojego majątku. Majątek straciło miasto, czyli klatkę schodową i drzwi do poszczególnych lokali.

Budynek zabezpieczono również przed ewentualnymi złodziejami. (opr. rkh)

Dyskusja5 komentarzy

  1. Pani chyba jest niepełnosprawna komentując w ten sposób. Mieszkana zniszczone doszczętnie, a pani uwaza, ze ucierpial majatek miasta ? Dzieci walcza o zycie, to chyba kpina ta wypowiedz, skad się Pani wzięła ? Z jaka sie pani wykluła ? Masakra, proszę udac sie do okulisty i nie ponizac takimi wypowiedziami, bo ewidentnie ludzie stracili dorobek zycia jak rowniez zdrowie a nie wiadomo czy nie zycie..

  2. szkoda dzieci ,tu jest potrzebna pomoc psychologiczna ,głownie dla matki .Wszelkie wsparcie napewno jest mile widziane . Miasto straciło czyli my wszyscy. ale straty finansowe są tu najmniej istotne . Droga Pani ,trochę ciepła . To ton i sens bardzo przykry w odbiorze, tam o życie walczą dzieci.

  3. Przepraszam za wyrażenie ale jak mieszkania są nienaruszone jak Kurwa mać Jasiu Maciek i Agata walczą o życie sa w spiaczkach pani jest naprawdę popierdolona.
    To co Kurwa dzieci na klatce schodowej spały że są tak bardzo poparzone że musza walczyć o życie ?!

    • Dokladnie popieram w 100% Twoja wypowiedz!!!!Co za bzdury wystarczy troche logiki aby nie uwierzyc w te bzdury!!!Mało kno mowi o tym w Jak tragicznym stanie są dzieci i lata leczenia przed nimi i setki tysięcy złotych potrzebne na to aby wyprowadzić je z tego stanu !!!!Co za tekst ze to tylko urząd miasta poniósł straty!!!!!

Skomentuj