K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Większy ruch w inwestycjach

0

Słupsk rozpoczął inwestycje związane modernizacją starej substancji śródmieścia. Oprócz prac prowadzonych w ramach projektu rewitalizacyjnego ruszają też przetargi na wykonanie robót drogowych w innych rejonach miasta.

W mieście dzieje się dużo” ‒ mówi wiceprezydent Słupska. Podczas cotygodniowej konferencji prasowej władze ratusza przedstawiły plan bieżących i planowanych inwestycji infrastrukturalnych. W ramach programu rewitalizacji centrum miasta trwają właśnie roboty budowlane na ulicy Kowalskiej, gdzie wykonano już infrastrukturę podziemną, a wkrótce położone zostaną podbudowy pod prace nawierzchniowe. Najcięższe roboty mają zakończyć się przed upływem października, tak aby możliwe było uruchomienie komunikacji samochodowej jeszcze przed Dniem Wszystkich Świętych.

Wkrótce kontynuacja prac rewitalizacyjnych ruszy także w kierunku ulicy Mostnika. W pierwszym etapie wyłączony zostanie z ruchu odcinek drogi do ulicy Łukasiewicza, potem konsekwentnie roboty posuwać się będą aż do styku z Dominikańską. Do końca roku front działań rewitalizacyjnych ma być w tym rejonie bardzo intensywny.

Kolejny obszar modernizowanej substancji miasta wiąże się z ulicą Długą. To, co najtrudniejsze, czyli roboty pod ziemią, zostały już wykonane. Na ulicy Sygietyńskiego położono nowe nawierzchnie. Marek Biernacki informuje, że odcinek pomiędzy ulicami Długą a Lutosławskiego jest już niemal w pełni oddany, łącznie z miejscami parkingowymi. Ruszyły też prace w obszarze pomiędzy Ogrodową a Długą, a także uzbrajany jest teren pod budowę budynków TBS-u. Pojawiła się podbudowa pod drogę dojazdową.

Ekipy budowlane mają wkrótce rozpocząć modernizacje dróg również w dzielnicy Zachód. Odbyły się już przetargi na przebudowę ulic Riedla, Kiepury oraz Niemena. Nareszcie – mówią mieszkańcy, którzy przez lata poruszali się w tym rejonie po nieutwardzonych nawierzchniach, zabagnionych i rozrytych przez ciężki sprzęt budowlany. Dokładnie po drugiej stronie miasta realizowany będzie kolejna po przebudowie Szafranka ważna inwestycja

To jest projekt, który składaliśmy w ubiegłym roku i dostaliśmy pieniądze na przebudowę miejsca niebezpiecznego – Łady-Cybulskiego i Westerplatte – informuje wiceprezydent miasta Marek Biernacki. – Dwa lata temu przed realizacją ścieżki rowerowej wykonaliśmy również projekt, który zakładał dalsze etapy, czyli wykonanie chodnika równoległego do ścieżki od ulicy Hubalczyków aż do Głobina oraz przebudowę tego niebezpiecznego skrzyżowania. To jest bardzo istotne, ponieważ dzięki zrealizowaniu inwestycji, na które pozyskaliśmy 1,5 miliona złotych z rezerw ministra finansów, praktycznie będziemy również mieli wykonaną ulicę Łady-Cybulskiego, ponieważ wypuszczony jest już sięgacz z ulicy Szafranka w kierunku Westerplatte i w konsekwencji, jak wykonamy to z drugiej strony, to i tę drogę będziemy mieli zrobioną. Przewidzieliśmy na to wszystko kwotę 2,8 miliona złotych, przy czym w tym wypadku już była założona pewna górka – bo wiedzieliśmy, jaka jest tendencja w stosunku do wartości kosztorysowej – a mimo to najtańsza oferta opiewa na kwotę 3,5 miliona. Dlatego na najbliższą sesję jest wniosek o 700 tysięcy – mamy nadzieję, że przejdzie pozytywnie, jesteśmy już po komisjach, aby jeszcze w tym roku rozpocząć tę przebudowę.

Miasto podjęło się także wykonania z własnych środków – za 1,4 miliona złotych – zadania rewitalizacji nowej nawierzchni ulicy Jaracza, oddanej już do użytku. W ramach programu chodnikowego wybudowane natomiast zostaną nowe ciągi dla pieszych na ulicach Kaszubskiej, Curie-Skłodowskiej, Niemcewicza, Banacha za kwotę 1,18 miliona złotych. Pod znakiem zapytania stoi niestety realizacja Klinów zieleni, ponieważ cena oferentów przekracza w znacznym stopniu środki zagwarantowane w projekcie. Bez opóźnień natomiast kończy się modernizacja ulic Tuwima i Nowowiejskiej. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.