LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Turniej na tatami

0

W najbliższą sobotę (22 września) w hali lekkoatletycznej w Słupsku odbędzie się XVI Międzynarodowy Turniej Judo imienia Zbigniewa Kwiatkowskiego. Impreza objęta jest patronatem prezydenta miasta.

Turniej judo imienia Zbigniewa Kwiatkowskiego to najważniejsza impreza w tej dyscyplinie sportu organizowana w naszym regionie. Od 16 lat znajduje się w kalendarzu imprez Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk. Postać patrona turnieju, Zbigniewa Kwiatkowskiego, jest dobrze znana w środowisku judo. Był zawodnikiem Gryfa Słupsk, który po skończeniu studiów we Wrocławiu wrócił do klubu i zajął się szkoleniem swoich następców. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym w 1990 roku.

W tegorocznym turnieju spodziewany jest udział ponad 300 zawodników z klubów Polski, Niemiec i Rosji. Rywalizacja odbywać się będzie w kategorii młodzik roczników 2003-2004 (chłopcy i dziewczęta), dzieci z roczników 2005-2007 oraz dzieci z rocznika 2008 i młodsi. W tej grupie dopuszcza się start dziewcząt razem z chłopcami. Dla słupskich judoków start w tak silnie obsadzonym i dużym turnieju będzie okazją do sprawdzenia aktualnych możliwości i formy, którą szlifowali na zgrupowaniach wakacyjnych. Trener Lidiusz Kazior podkreślił efektywność pracy na obozach i dobre przygotowanie do trudnego sezonu. W turnieju wystartuje 35 zawodników i na pewno będą chcieli jak najlepiej się zaprezentować słupskiej publiczności.

Judocy ze Słupska wakacyjne zgrupowania przepracowali solidnie i są już tego efekty medalowe. Po sukcesy sięgnęły Kasia Mikołajczyk i Martyna Szaniawska w mistrzostwach międzywojewódzkich.

Dla sympatyków judo i nie tylko turniej ten będzie okazją do obejrzenia na żywo – w sobotę 22 września – najlepszych młodych zawodników w tej dyscyplinie. Początek zawodów w hali lekkoatletycznej na stadionie 650-lecia w Słupsku zaplanowano na godzinę 10.45. Wstęp wolny. (opr. rkh)

Skomentuj