LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Koparka na torach

0

Rozpoczęły się prace ziemne przy budowie tunelu pod torami, który będzie łączył dworzec PKP z ulicą Żeromskiego w Lęborku. Prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2019 roku.\

W ramach wartej ponad sześć i pół miliona złotych inwestycji tunel pod torami w kierunku ulicy Żeromskiego w Lęborku przedłużony zostanie o 25 metrów. Wybudowane będą też zadaszone schody, odwodnienie oraz winda.

Po drugiej stronie Żeromskiego będą parkingi na chyba 150 miejsc – mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – To też będzie się włączało w modernizację całego obszaru dworca. Cała ta inwestycja oznacza poprawę bezpieczeństwa, bo mieszkańcy korzystali z przejścia na skróty przez tory. Teraz będzie można przejść tunelem, a nawet zjechać na dół windą.

Wykonawcą tunelu jest firma WANT Sp. z o.o z Tczewa.

Całość tego przedsięwzięcia będzie jeszcze realizowana z udziałem PKP – dodaje Witold Namyślak. W przypadku modernizacji linii kolejowej. Ale to jest nasza inwestycja i nie czekamy z nią na przebudowę całej linii kolejowej. Roboty już trwają, a zakończenie powinno nastąpić gdzieś w marcu, kwietniu przyszłego roku.

Rezultatem podejmowanych działań będzie nowoczesny węzeł przesiadkowy dla komunikacji publicznej z parkingami dla pasażerów oraz tunelem pod torami kolejowymi. Wyremontowane zostaną przydworcowe ulice. Pojawią się też nowoczesne autobusy dla Zakładu Komunikacji Miejskiej w Lęborku. (opr. rkh)

Skomentuj