LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Defibrylator za fotografię

0

Uczniowie lęborskich szkół postanowili wesprzeć Ochotniczą Straż Pożarną w Lęborku w wygraniu defibrylatora. W tym celu zebrano się na placu Pokoju, utworzono żywy napis, który następnie został uwieczniony z tzw. lotu ptaka.

Na lęborską młodzież można liczyć. Przekonała się o tym Ochotnicza Straż Pożarna w Lęborku, która postanowiła uczestniczyć w konkursie o nagrodę główną – defibrylator. W tym celu uczniowie szkół przybyli licznie w środę (12 września) na plac Pokoju w Lęborku. Ustawili się, aby utworzyć żywy napis – AED MAX, po środku którego miał być widoczny kształt serca.

Jest to nazwa urządzenia służącego ratowaniu życia, a dokładnie do automatycznego masażu serca – wyjaśnia Tomasz Loroch, naczelnik OSP w Lęborku. – Celem akcji jest nie tylko zdobycie defibrylatora, ale także przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wyzwanie, którego się podjęto zostało uwiecznione na fotografii wykonanej z drona. Oprócz nauki udzielania pierwszej pomocy odbył się też pokaz sprzętu strażackiego.

Mamy tutaj dwa samochody z OSP Lębork – mówi Tomasz Loroch. – Oczywiście, wspomaga nas Państwowa Straż Pożarna w Lęborku dwoma pojazdami i strażakami, którzy będą również prowadzić pokazy pierwszej pomocy. Jest z nami też Ochotnicza Służba Ratownicza z Lęborka.

O wynikach konkursu organizowanego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w całej Polsce poinformujemy po jego rozstrzygnięciu. (opr. rkh)

Skomentuj