LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Jaśniej na wschodzie

0

Około miliona złotych kosztowało w pierwszym półroczu tego roku zamontowanie energooszczędnego oświetlenia ulicznego na terenie miasta. Najwięcej lamp postawiono na rozwijającym się osiedlu „Lębork – Wschód”.

Jak wynika z informacji przekazanych przez Urząd Miejski w Lęborku, w mieście postawiono na nowoczesne, energooszczędne i trwałe oświetlenie typu LED. W pierwszym półroczu bieżącego roku około milion złotych potrzebne było na montaż 138 nowych lamp ulicznych. Najwięcej, bo aż 82 sztuki pojawiły się na osiedlu „Lębork – Wschód”. W ten sposób jaśniej nocą będzie m.in. przy mniej uczęszczanych ulicach takich jak Wrzosowa, Malinowa, Miodowa, Jeżynowa, Miętowa, Poziomkowa czy też Jagodowa.

Nowoczesne oświetlenie ledowe postawiono także w innych rejonach miasta. Dotyczy to ulic: Słupskiej, 8 Maja, Staszica, Syrokomli czy też Cisowej (przy garażach w pobliżu torów). Nowe oświetlenie uliczne powstało dzięki porozumieniu miasta Lęborka z firmą Energa Oświetlenie sp. z o.o z Sopotu. Wykonała ona tę ważną dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców inwestycję ze środków własnych.

Skomentuj