LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Talent kreślony ołówkiem

0

Wystawa prac i promocja albumu będą okazją do poznania oryginalnej twórczości lęborskiego rysownika Bronisława Lisa. Publikacja zatytułowana „Światło. Cień. Rysunki” zawiera m. in. unikalne ujęcia dawnego Lęborka i Gdańska.

Rysunki wykonywane ołówkiem łudząco przypominają fotografie. Zdumiewający efekt uzyskiwany jest wyłącznie ręczną i żmudną pracą lęborczanina. Bronisław Lis od szkoły podstawowej interesował się tą formą sztuki, lecz dopiero po przejściu na emeryturę miał możliwość w pełni poświęcić się swojej pasji. Podczas organizowanego w bibliotece otwartego spotkania będzie możliwość poznania rysownika, którego prace prezentowane były na wielu wernisażach m.in. w Gdańsku czy Sopocie. Planowana jest też promocja albumu pod tytułem „Światło. Cień. Rysunki”.

Zapraszamy 14 września o godz. 18 do klubu biblioteki miejskiej w Lęborku na promocję albumu oraz wystawę prac Bronisława Lisa – mówi Aleksandra Werenczuk-Hinc, Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku. – Znany lęborski rysownik odwzorowuje ze zdjęć przepiękne portrety, krajobrazy, architekturę Lęborka i okolic. Wszystko przy użyciu ołówka, światła i cienia. Większość prac rysownika została zebrana w albumie, który został wydany przez naszą bibliotekę i zaprezentujemy go na tym spotkaniu szerszej publiczności.

Rysunki artysty są chętnie wykorzystywane jako elementy dekoracyjne zarówno wnętrz galerii, jak i mieszkań prywatnych. (opr. rkh)

Skomentuj