LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Owsiak w Słupsku

0

Jerzy Owsiak gościł dzisiaj w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku. Odwiedził oddział neonatologiczny, który w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał sprzęt medyczny ratujący życie noworodkom.

Dotychczas słupski szpital otrzymał z rąk Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 187 urządzeń medycznych za ponad 1,8 miliona złotych. Prawdopodobnie nie będzie to ostatni sprzęt przekazany przez fundację. Jeszcze w tym roku Organizacja zamierza kupić aparat USG oraz inkubator dla noworodków, które trafią na oddział neonatologii.

Zakupy będziemy robili 5, 6 i 7 listopada – zapowiada Jerzy Owsiak – i może jeszcze w tym roku ten sprzęt do was dojedzie.

Prezes słupskiego szpitala podkreślił, że nasi mieszkańcy także wspierają działania Wielkiej Orkiestry, zbierając co raku pieniądze na zakup potrzebnego sprzętu medycznego dla różnych placówek w Polsce.

Przykładamy wagę do tego, aby nie był to tylko pana obowiązek – zwrócił się do szefa WOŚP-u Andrzej Sapiński – ale żeby był to również obowiązek z naszej strony, aby ta cegiełka do wspólnego budynku, który budujemy, była dołożona również od nas.

Podczas swojej wizyty Jerzy Owsiak odwiedził oddział neonatologiczny, na którym znajdują się inkubatory zakupione przez Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Sprzęt działa cały czas, codziennie ratując wcześniaki przychodzące na świat w słupskim szpitalu.

Bardzo jesteśmy zadowoleni, że w ogóle jest taka fundacja – mówi pani Monika, mama noworodka przebywającego na oddziale. – Ale wdzięczni jesteśmy także siostrom, które tutaj pracują oraz paniom doktor, jednej i drugiej, opiekującym się dzieckiem.

Następnie lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udał się na spotkanie ze słupską młodzieżą do Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych, gdzie opowiadał o początkach tworzenia fundacji. Jerzy Owsiak weźmie także udział w panelu dyskusyjnym V Kongresu Współpracy Lokalnej, który odbywa się w Teatrze Rondo. (opr. jwb)

Skomentuj