LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Podwodny świat

0

Dzisiaj, 31 sierpnia, w parku Jana Pawła II w Łebie otwarto placu zabaw „Podwodny Świat”. Z tej okazji przygotowano dodatkowe atrakcje dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Podwodny świat” to kolejny plac zabaw w Łebie, którego elementy podkreślają charakter nadmorskiej miejscowości. Podczas piątkowego uroczystego otwarcia nowego kompleksu najważniejszymi gośćmi były dzieci, które po przecięciu symbolicznej wstęgi przystąpiły do sprawdzania przygotowanych dla nich atrakcji.

Z uwagi na charakter miasta mamy place tematyczne, czyli wszystko związane z morzem – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby. Tutaj mamy podwodny świat, a pozostałe place to albo statki, albo latarnia morska, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że ten plac zabaw będzie służył dzieciom z Łeby, kolonistom i dzieciom turystów. Bo to dla nich wszystko jest przygotowane. Jedyny minus – i tu mogę uderzyć się w pierś – ten plac miał być otwarty 1 czerwca, na Dzień Dziecka. Z rożnych powodów nie udało nam się go otworzyć. Obecne otwarcie nie ma nic wspólnego z wyborami. Ten plac, jak i pozostałe, były już dawno wpisane do budżetu miasta i sukcesywnie je realizujemy. Trudność, z jaką borykają się samorządy, to brak wolnych firm na rynku, które zajmują się nie tylko budownictwem czy drogami, ale i takimi urządzeniami w przestrzeni publicznej

Dużym zainteresowaniem cieszyły się, m.in. zjeżdżalnie przypominające podwodne okręty. To miejsce nabrało uroku również ze względu na drewniane ozdobny, takie jak koniki morskie, ryby, kraby czy ogromną ośmiornicę. Burmistrz zapewnia, że wszystkie takie rzeczy miasto próbuje wykonać z drewna, ponieważ ten materiał ma swój niepowtarzalny charakter.

Pojawiają się pytania, dlaczego robimy z drewna, a nie z plastiku, który jest bardziej trwały – dodaje Andrzej Strzechmiński. – Plastikiem zachwyciły się Stany Zjednoczone, natomiast my chcemy pokazać element i charakter naturalności. Poza tym mamy wyłonioną firmę, która będzie place zabaw monitorowała i mam nadzieję, że będą one służyły dzieciom przez wiele lat.

Do połowy września plac zabaw zostanie ogrodzony. Miasto, co podkreśla burmistrz, musiało dołożyć wszelkich starań, żeby firma zgodziła się zrobić ogrodzenie do 15 września. Budowane jest także bezpieczne przejście do tego placu.

Reakcje dzieci były żywiołowe i radosne. Tego dnia z myślą o nich przygotowano też dodatkowe atrakcje, takie jak dmuchańce, basen z piłeczkami, pokazy baniek mydlanych oraz tańce z animatorami. Natomiast na małych łakomczuchów czekał słodki poczęstunek. (opr. hrk)

Skomentuj