LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

W oczekiwaniu na przejście

1

W tym roku ma być wykonane przejście dla pieszych na ulicy Armii Krajowej w pobliżu sklepu wielkopowierzchniowego w Lęborku. O potrzebie realizacji inwestycji w przygotowanym przez siebie informatorze przypomina inicjator tego przedsięwzięcia, radny Włodzimierz Klata.

Wystarczy tylko chwila, aby zauważyć jak newralgicznym miejscem jest odcinek ulicy Armii Krajowej w pobliżu sklepu wielkopowierzchniowego, przychodni lekarskiej, apteki oraz pobliskiego osiedla mieszkaniowego przy ulicy Czołgistów w Lęborku. Budowa w tym miejscu bezpiecznego przejścia dla pieszych uzyskała aprobatę lęborczan, którą wyrazili ją poprzez oddanie blisko 600 głosów na realizację tego zadania w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku.

Zaniepokojony tym, że już w marcu starostwo zatwierdziło stosowną dokumentację i można by powolutku przygotowywać stosowne działania wystosowałem w czerwcu interpelację z pytaniem, czy nie można by przyspieszyć realizacji tego zadania – mówi Włodzimierz Klata, miejski radny. – W lipcu ją ponowiłem, no i jest deklaracja burmistrza, że w październiku przystąpi do prac, więc wypada uzbroić się w cierpliwość.

Radny, który zgłaszał potrzebę wykonania przejścia dla pieszych, stara się na bieżąco informować mieszkańców o podejmowanych przez siebie działaniach, m.in. poprzez akcję ulotkową. Włodzimierz Klata przypomina, że dwa, a niekiedy i trzy razy w roku informował mieszkańców o swoich działaniach jako radnego. Ponieważ teraz kończy się kadencja, przygotował obszerniejsze wydawnictwo, w którym dziękuje mieszkańcom za dotychczasową współpracę. Jest w nim też mowa o jego pomysłach, aktywności w radzie i efektach bezpośrednich kontaktów z lęborczanami.

Wspólne działania radnego oraz mieszkańców miasta dotyczące rejonu Armii Krajowej mają przyczynić się do znacznego ograniczenia niebezpiecznych zdarzeń na tym odcinku ulicy. (opr. rkh)

Dyskusja1 komentarz

Skomentuj